İsrail'e karşı en ilginç öneri Kanada'dan

  • Giriş : 06.01.2009 / 23:20:00

CUPE Ontario Şubesi Başkanı Sid Ryan, İsrail'i kınamayan İsrailli akademisyenlere, konuşma yasağı getirilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kanada'nın en büyük sendikalarından Kanada Kamu Çalışanları Sendikası'nın (CUPE) Ontario Şubesi Başkanı Sid Ryan, İsrail'in Gazze saldırısını kınamayan İsrailli akademisyenlere, Ontario eyaletindeki üniversitelerde ders verme, araştırma yapma ve seminer, konferans ve panellerde konuşma yasağı getirilmesini istedi.

Ryan yaptığı açıklamada, İsrail;in Gazze;de yürüttüğü saldırılarda, Gazze Üniversitesi;nin de aralarında bulunduğu birçok eğitim kurumunun yerle bir olduğunu belirterek, “saldırılarda eğitim-öğretim kurumları hedef alınarak, halkın eğitim imkanları yok edilmeye çalışılıyor. İsrail;in yaptığının aynını, Naziler de yapmıştı" dedi.

Ryan, önerinin gelecek ay yapılacak sendika kongresine sunulacağını belirtti.

TEPKİ

Kanada Yahudi Kongresi Başkanı Bernie Farber çağrıya tepki göstererek, Ryan'ın açıklamalarını; iğrenç, tehlikeli, bağnaz, yobaz ve abartılı" olarak niteledi.

Farber, hiç kimsenin elinde üniversitelerin ve eğitim kurumlarının bombalandığına ilişkin delil yok. Sendika Başkanı kendi hezeyanlarını yalanlarla süslüyor" dediği açıklamasında, Sid Ryan;ın Yahudi düşmanlığını 2006;da öncülüğünü yaptığı İsrail Karşıtı Koalisyon Hareketi'nden bu yana bildiklerini söyledi.

İSRAİL ÜRÜNLERİNE BOYKOT ÇAĞRISI

Farber'ın sözleri üzerine yeni bir açıklama yapan CUPE Ontario Başkanı Sid Ryan, halka da İsrail yapımı ürünleri kullanmamaları çağrısında bulundu. Açıklamalarının hemen ardından yüzlerce destek iletisinin yanı sıra, tehdit de aldığını belirten Sendika Başkanı Sid Ryan, Bu daha önce de olmuştu. Yapsınlar da görelim" dedi.

200 binin üzerinde üyesi olan sendikanın Ontario eyaletindeki üniversitelerde 20 binin üzerinde üyesi var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*