İsrail'e Lanet, Filistin ve Lübnan'a Destek

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

İsrail'in, Lübnan ve Filistin'e yönelik saldırıları, Sivas'ta düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı miting ile protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tele konferasla kalabalığa seselen SP eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan da Türkiye'nin bölgeye kesinlikle asker göndermemesi gerektiğini ifade etti.

Sivas'ta, SP İl Teşkilatı tarafından "İsrail'e Lanet, Filistin ve Lübnan'a Destek Mitingi" düzenlendi. Mevlana Caddesi üzerinde gerçekleştirilen miting öncesi vatandaşlar, önceden oluşturulan polis noktasında aranarak alana sokuldu. "Kahrolsun İsrail" sloganlarının atıldığı miting boyunca Filistin, Lübnan ve SP bayrakları dalgalandı. SP Genel Başkanı Kutan'ın kürsüye gelmesiyle kalabalık iyice coştu. İsrail'in dünyanın gözü önünde katliam yaptığını ifade eden Kutan, "ABD ve İngiltere gibi siyonist ülkelerin buna seyirci kaldığını" anlattı. Kutan, büyük güçlerin önünde duran Büyük Ortadoğu Projesi'nin aslında Büyük İsrail'i kurmak için ortaya atıldığını savundu.

ERBAKAN: TÜRKİYE ASKER GÖNDERMEMELİ

Mitinge telekonferas yöntemiyle katılan SP eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan da, Hizbullah'ın bu savaşta büyük bir zafer kazandığını söyledi. İsrail'in zaman kazanmak için ateş kes ilan ettiğini savunan Erbakan, AK Parti iktidarının halkı kandırarak asker göndermenin yollarını aradığını iddia etti. Erbakan, bunun gerekçesi olarak da hükümet üyelerinin milli görüş gömleğini çıkarmalarına bağladı.

Erbakan, şunları söyledi: "35 gün sonra İsrail yalancıktan ateş kes ilan etti ve bölgeye barış gücü istedi. Türkiye'nin asla böyle bir barış gücüne katılmaması lazım. Çünkü bu barış gücü Hizbullah'ı durdurmak için isteniyor. İsrail başaramadı, Hizbullah büyük bir zafer kazandı. İsrail beceremediğini şimdi Türk askerine yaptırmak istiyor. Amerika, Almanya ve Fransa asker göndermiyor. Biz niçin asker göndereceğiz? Millet buna şiddetle karşıdır. AK Parti iktidarı bunu bildikleri halde hala ne yapıp da hangi aldatmacalarla İsrail'in gözüne girmeye çalışıyor. Bu yanlış zihniyetler, milli görüş gömleğini çıkarttıkları için başlarına geliyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious