İsrail’e memurlardan protesto

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

Memur-Sen Bingöl İl Başkanlığı ve bağlı sendikalar, İsrail’in, bir askerinin kaçırılmasını bahane göstererek Filistin’e imha operasyonu başlatmasını kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dörtyol Saat Kulesi önünde bir basın açıklaması okuyan Memur-Sen Bingöl İl Başkanı Abdurrahman Ensari, İsrail’i tel’in etti. İsrail’in, Filistin’in Gazze bölgesine topyekûn bir imha operasyonu başlattığını kaydeden Ensari, bu saldırının her zamanki gibi hukuk tanımayan bir anlayışla gerçekleştiğini vurguladı.

Ensari, şunları söyledi: "İsrail, üniformalı olduğundan kendisine asker denilen bir caniyi kurtarmak için şu ana kadar 50 sivili öldürdü. 60’ın üzerinde bakan ve milletvekilini tutukladı. Evlere, okullara, köprülere, iş yerlerine, otomobillere, rastgele çoluk, çocuk, yaşlı-genç, kadın-erkek demeden her yere bomba yağdırdı. Kana susamış İsrail Devleti, onun iş birlikçisi ve destekçisi ABD ve Haçlı-Siyonist zihniyetine yakışabilecek bu saldırılar, halen devam etmektedir. Bütün bu vahşet ve katliam karşısında, ABD ’İsrail’in kendini koruma hakkı var’ diyor. AB ülkeleri ise, kaçırılan asker için dünyayı ayağa kaldırıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious