İsrail'e roket saldırısı düzenlendi

İsrail'e roket saldırısı düzenlendi.17066
  • Giriş : 08.02.2009 / 09:58:00

Filistin topraklarından sabah saatlerinde İsrail'e roket saldırısı düzenlendi. Roket saldırısında herhangi bir yaralanma olmadı; ancak roketin düştüğü park yerindeki bir aracın yanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Atılan Kassam roketi sınır yakınlarındaki Şaar Hanegev Bölge Konseyi dahilindeki bir kibutzun (çiftlik) park alanına isabet etti. Roket saldırısında herhangi bir yaralanma olmadı; ancak roketin düştüğü park yerindeki bir aracın yanmasına neden oldu.

Bu arada, İsrail ile Gazze Şeridi'ndeki fiili Hamas yönetimi arasında Gazze'deki Dökme Kurşun operasyonunun ardından 18 Ocak'ta yürürlüğe giren tek taraflı ateşkes kararlarının kalıcı bir ateşkese dönüşmesini sağlamak üzere Kahire'de, Mısır'ın aracılığıyla görüşmeler devam ediyor.

Geçen Cuma günü de Gazze'den iki roket saldırısı yapılmış, biri gene aynı bölgeye, bir diğeri de sınır yakınlarındaki Aşkelon kent merkezine isabet etmişti. İsrail ordusu, roket saldırılarından sonra, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah sınır bölgesindeki tünelleri bombalamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*