İsrail'e 'tümör' benzetmesi

  • Giriş : 20.10.2006 / 00:00:00

Filistin Dışişleri Bakanı Mahmud Zahar, İsrail'i “tümör” olarak nitelendirerek, “Hamas'ın İsrail'i asla tanımayacağını” söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zahar, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'ta toplanan binlerce Hamas yanlısına yaptığı konuşmada, “İsrail, topraklarımıza yerleşen bir tümördür. Tarihi, dini ya da kültürel hiçbir yasallığı yoktur. Bu tümörle ilişkimiz olamaz” dedi.

“Haçlılar geldi ve gitti. İngilizler geldi ve gitti. Siyonistler geldi ve onlar da gidecek” diyen Zahar, “hiçbir koşulda İsrail'in tanınmayacağını, bunun kesin ve tartışılmayacak bir karar” olduğunu kaydetti.


Lübnan-İsrail sınırındaki Nakura'dan Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'a, Akdeniz'den Ürdün nehrine kadar tüm Filistin'i istediklerini belirten Zahar, şunları söyledi:“Aç kalmak zorunda kalsak bile özgürlüğümüzü istiyoruz. Şehitler ve yaralılar pahasına bağımsızlığımızı istiyoruz. Filistin topraklarında Filistin Yönetimi değil Amerikan ya da siyonist sömürgesi olmadan özgür bir devlet istiyoruz.”

İsrail'deki Filistinli tutukların serbest bırakılmasına karşılık İsrail askerlerinin kaçırılmasını desteklediğini de belirten Zahar, şöyle dedi:“İşgal güçlerinin cezaevlerinde hiçbir tutuklu bırakmayacağız. Bunun için askerlerin kaçırılması da olmak üzere tüm imkanlarımızı kullanacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious