İsrail'in çabaları sonuç vermedi

İsrail'in çabaları sonuç vermedi.12722
  • Giriş : 15.04.2009 / 08:33:00

Erdoğan'ın Davos'taki çıkışına gösterilerle alınan kimi İsraillilerin Türkiye'ye karşı kampanya çabaları boşa çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çünkü iki ülke ilişkilerinin gerildiği yönündeki haberlere ve boykot çağrılarına aldırış etmeyen İsrail halkının Türkiye'ye akın ettiği öğrenildi


İsrail'in Gazze'ye yönelik sürdürdüğü 22 günlük 'Dökme Kurşun' operas-yonuna tepki gösteren Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışına alınan İsrailliler, tatil için Türkiye'ye akın ediyor. İsrail kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan Türkiye karşıtı kampanyalara aldırış etmeyen İsrail halkı Antalya'nın cazibesi nedeniyle herşeyi unuttu.

CAZİP İMKANLAR VAR

İsrail ve Türkiye arasındaki gerginliklere rağmen, İsrailli turistlerin Antalya'yı tercih ettiğini yazan Yedioth Ahronoth gazetesi, "Hani Türkiye'yi boykot ediyorduk" diye sordu. "Boykot bitti mi? İsrailliler Türkiye'ye akın ediyor" başlığı ile verilen makalede şu ifadeler yer aldı. "Herşey dahil tesislerdeki cazip fiyatlar, çok sayıda İsrailli turisti Antalya'ya gitmeleri için cezbediyor. Bunu yaparken, son 22 gün süren Gazze operasyonu sonrasında Türkiye'ye karşı olan boykotu görmezden geliyorlar."

LİSTE BAŞI TÜRKİYE

İsrail'de devam eden Hamursuz Bayramı sırasında 8 günlük tatil fırsatı bilen 500 bin İsrailli havayolu ile tatile gitti. Havaalanından kalkan uçakların gideceği yerlerin listesinde başı Türkiye, Antalya çekti. İki gün içinde Antalya'ya 27 uçuş gerçekleşti. Gazete, boykot olsun olmasın, İsraillilerin Antalya'ya karşı koyamadığını söyleyerek, Türkiye'de tatil yapmayı tercih eden İsrailli Rafi Harari'nin sözlerine yer verdi: "Hesap yaptık ve Eliat'ta (İsrail'în güneyindeki bir şehir) bir tatilin bile daha pahalı olduğunu gördük. Biz Türkleri boykot etmiyoruz. Zaten boykot edilmeleri için bir neden de göremiyoruz."

HEM FİYAT HEM KALİTE ÇEKİYOR

Seyahat acenteleri, Antalya için müthiş sayılarda rezervasyon yapıldığını belirtiyor. Antalya herşey dahil tesisleri nedeni ile İsrailliler'in en popüler tatil hedeflerinden biri." Yedioth Ahronoth gazetesine konuşan Flying Carpetseyahat acentesi Genel Müdürü Eyal Kashdan Türkiye'nin İsrailli turistlerin gözünde neden cazip olduğunu şöyle anlattı: "İsrailliler, hem fiyat, hem kalite konusunda, Antalya'nın sunduğu olanakların alternatifi olmadığının farkına vardılar. Bundan daha cazip koşullar bulmanız mümkün değil."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*