İsrail'in Gazze saldırısına tepki yağdı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

İsrail'in Gazze'ye bugün düzenlediği, 19 sivilin öldüğü saldırıdan sonra ABD itidal çağrısında bulundu ve saldırıyla ilgili soruşturmanın hızla sonuçlandırılmasını ümit ettiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail hükümetinin saldırıyla ilgili özründen haberdar olduklarını belirten sözcü, saldırıyla ilgili soruşturmasının hızla tamamlanacağını ümit ettiklerini ifade etti.
Sözcü, bütün taraflara da masum sivillerin zarar görmelerini önlemek için itidal çağrısında bulunduklarını kaydetti.

İSPANYA

Bu arada, İspanya, İsrail'in Gazze'de bir yerleşim birimini bombardımanını kınayarak, Orta Doğu'da çatışan taraflar arasında barış görüşmeleri yapılması çağrısını yineledi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, hükümetin saldırı kurbanı ailelere ve Filistinlilere başsağlığı dilediği belirtildi.

Açıklamada, Madrid'in, İsrail hükümetinin vatandaşlarının güvenliğini koruma hakkını tanıdığını ancak her zaman İsrail-Filistin çatışmasının çözümünde güç kullanımına karşı olduğunu dile getirdiği kaydedildi.

İsrail'in bugün Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da 19 sivilin öldüğü, yaklaşık onlarca kişinin yaralandığı, 4 yıldır Filistinlilere yönelik düzenlediği en kanlı saldırı, Orta Doğu ve Avrupa ülkeleri tarafından şiddetle kınanmıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, ölenler arasında 8 çocuk bulunduğunu, yaralı sayısının yaklaşık 60 olduğunu bildiriyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious