İsrail'in savunma hakkına saygılıyız!

İsrail'in savunma hakkına saygılıyız!.18280
  • Giriş : 29.12.2008 / 07:40:00
  • Güncelleme : 29.12.2008 / 00:30:56

Almanya, Hamas örgütünün Filistin halkına karşı ikiyüzlü bir oyun oynadığını savundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Almanya İçişleri Bakanı Steinmeier, İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıyla ilgili olarak Hamas örgütünün Filistin halkına karşı ikiyüzlü bir oyun oynadığını savundu.

Frank-Walter Steinmeier, ''Bild am Sonntag'' gazetesine yaptığı açıklamada, ''İsrail'in kendisini savunma hakkına saygı duyuyoruz. İsrail tarafına, askeri operasyonlarda ölçülü olması ve sivil kaybın önlenmesi için her türlü çabayı harcaması çağrısında bulunuyorum'' dedi.

Hamas'ın, sorumluluk üstlendiğini söylediği insanlara karşı ikiyüzlü bir oyun sergilediğini ileri süren Steinmeier, ''Alman hükümeti, Hamas'ın tek taraflı olarak İsrail ile daha önce varılan ateşkesi lağvetmek istemesine hiçbir biçimde anlayış göstermemektedir. Bu, bölgedeki gergin durum gözönünde bulundurulduğunda çok sorumsuzca alınmış bir karardır. Hamas, sorumluluğunu üstelendiğini söylediği insanlara karşı bir oyun oynamaktadır'' diye konuştu.

Ortadoğu'daki bu yeni gelişmelerden büyük endişe duyduğunu ve Gazze Şeridi'nin tümüyle bir kaosa sürüklenmesi tehlikesi bulunduğunu vurgulayan Steinmeier, ''Hamas, bir an önce ve süreklilik arzedecek biçimde, İsrail'e yönelik bu dayanılmaz füze saldırılarına son vermelidir'' dedi.

Öte yandan, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bir açıklamada da Gazze Şeridi'ndeki gelişmelerden dolayı polisin eyaletteki güvenlik önlemlerini artırdığı bildirildi.

Açıklamada, İsrail kuruluşlarının ve diplomatik temsilcilerinin önlerindeki güvenlik önlemlerinin olası saldırılara karşı geniş biçimde artırıldığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*