İsrail'in yaptığı devlet terörüdür

İsrail'in yaptığı devlet terörüdür.10785
  • Giriş : 08.01.2009 / 22:42:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''İsrail'in Filistin halkına yaptığı tam anlamıyla bir devlet terörüdür'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, partisinin Bursa İl Teşkilatınca Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail'in Filistin'e karşı ''çok acımasız bir terör'' uyguladığını söyledi.

Filistin'e karşı uygulananın ''bir soykırım, bir katliam'' olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, insanlık dışı bu saldırılar karşısında dünyanın ne yazık ki sessiz kaldığını vurguladı.

Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye'nin Filistin halkıyla maddi ve manevi olarak dayanışma içinde olması gerektiğini düşündüğünü ifade ederek şöyle konuştu:
''İsrail'in Filistin halkına yaptığı tam anlamıyla bir devlet terörüdür. Sözde devlet kurumlarıyla, devlet gücüyle uluslararası hukuku hiçe sayan bir anlayışla bir halk yok ediliyor. Çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden sivil kurumları içine alan bir tahribat yapılıyor ve kıyım uygulanıyor. Dünya susuyor, Birleşmiş Milletler doğru dürüst bir karar bile alamadı, Arap Birliği sessiz kalıyor. Hala İslam Konferansı toplanabilmiş değil. İsrail, bundan da cesaret alarak, çocuklara da varan büyük bir kıyımı gerçekleştiriyor. İsrail'i bu zulmünden, terörist davranışlarından dolayı şiddetle nefretle kınıyorum. Türkiye'nin sadece kınamayla yetinmemesi ve İsrail'e karşı anlaşılır yaptırımlar uygulaması gerekiyor.''

''ERGENEKON'' SORUŞTURMASI

''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili bir soru üzerine Yazıcıoğlu, dalga dalga gerçekleştirilen bu operasyonların hukuk çerçevesinde kalınması ve adaletin gecikmeden sağlanması kaydıyla devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Yazıcıoğlu, her iddianın mahkeme yoluyla araştırılıp, karara bağlanması gerektiğini düşündüğünü ifade ederek, şu görüşleri savundu:

''Peşin olarak suçlu ilan etmek ya da peşin olarak kahraman ilan etmek durumunda olmamalıyız. Yargının sulandırılmaması lazım. Bu operasyonlarla ilgili sürecin magazine kurban edilmemesi, bir siyasi hırs, intikam duygusuna kapılmadan gerçekten bağımsız yargı yoluyla karara bağlanması lazım. Kim suçu işlemişse tabii ki yargı onu kovuşturmalı ve sonuca bağlamalıdır. Ama kişilik haklarını zedelemeden, insanları hırpalamadan peşin suçlu haline getirmeden, yargı sürecini hep beraber takip etmeliyiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*