İsrailli bakandan küstah açıklama

İsrailli bakandan küstah açıklama.9038
  • Giriş : 06.01.2009 / 08:34:00

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, "Sivil ölümlerini önlemeye çalışıyoruz, ama Hamas sivillerin arkasına saklanıyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Livni, AB dışişleri bakanlarıyla yaptığı toplantıdan sonra düzenlediği basın toplantısında, Gazze halkını cezalandırmaya çalışmadıklarını ifade ederken, Hamas'ı "uluslararası koşulları göz ardı ederek Filistinlilere zarar vermekle" suçladı.

Hamas'ın İran'la ve Hizbullah'la çalıştığını söyleyen Livni, mevcut kriz durumunun sadece İsrail'in kendini savunma hakkı sorunu değil, aynı zamanda aşırı uçlarla ve terörle savaştaki geniş çerçevenin, bu savaşta vatandaşlarına karşı yükümlülüğünün bir parçası olduğunu kaydetti.

Livni, İsrail'in Hamas'la mevcut durum dengesini dengesini değiştirmek istediğini söyledi. Hamas'ın operasyon öncesi İsrail hedeflerine roket ve havan mermisi saldırılarında bulunduğunu, ancak İsrail'in bütün bunlara karşılık vermediğini hatırlatan Livni, "İsrail saldırıya uğradığında bunun karşılığının olacağını" da vurguladı.

İsrail'in 2005 yılında Gazze Şeridi'ndeki Yahudi yerleşimlerini boşaltarak, bölgeden tümüyle çekildiğini ifade eden Livni, bununla barışa şans vermeyi amaçladıklarını da kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*