İsrailli basketbolcular çok tedirgin

İsrailli basketbolcular çok tedirgin.12146
  • Giriş : 06.01.2009 / 14:44:00

Eurolig D grubunda Türk Telekom ile bu akşam karşılaşacak olan İsrail'in Bnei Hasharon basketbol takımında oyuncuların tedirgin oldukları öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Takımı getiren otobüs şoförü Turan Koçak, basketbolcuların korktuklarının yüzlerinden belli olduğunu ve tedirginlik yaşadıklarını söyledi.
Dün Ankara'ya gelen İsrail'in Bnei Hasharon takımı Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yaklaşık 1 buçuk saat antrenman yaptıktan sonra otellerine döndü. Takımı taşıyan otobüse otele kadar çok sayıda polis aracı eskortluk etti. Otele geldiklerinde otobüsten inen basketbolcuların tedirgin oldukları gözlendi. Takımı getiren otobüsün şoförü Turan Koçak basın mansuplarının 'oyuncuların yüzlerinde tedirginlik var mı?' sorusuna "Oyuncularda ister istemez tedirginlik var. Yüzlerinden belli oluyor. İllaki korku var biraz" diyerek cevap verdi.

İsrailli basketbolcular, otobüsten inişleri sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Bazı basketbolcular tedirgin gözlerle etrafı süzerken bazıları ise müzik dinlemeyi tercih etti.

Polis takımın kaldığı otelin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Takımın maç saatine kadar otelden ayrılmayacağı öğrenildi.

Bu arada bazı sivil toplum kuruluşlarının maç saatinden önce Atatürk Kapalı Spor Salonu çevresinde İsrail'i protesto etmek için toplanacağı öğrenildi. Sivil toplum kuruluşları İsrail takımını Basketbol oynatmayacaklarını bildirdi. Polisin protestolar nedeniyle kapalı spor salonu çevresinde güvenliği arttırması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*