İsrailli çocuklar tatile gidiyor!

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Hizbullah roketlerinin düştüğü bölgelerden 70 İsrailli çocuk Ukrayna'da tatil yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ukrayna'daki Yahudi topluluğu ve Uluslararası Tolerans Merkezi tarafından organize edilen programa özellikle İsrail'deki Hizbullah roketlerinin isabet ettiği yerleşim birimlerindeki çocuklar seçildi.

"Tolerans Diplomasi" adı altında yapılan program, Yuliya Timoşenko'nun lideri olduğu Blok Byut Milletvekili ve İnsan Halkları Azınlıklar ve Uluslararası İlişkiler Meclis Alt Komitesi Başkanı Aleksandr Feldman'ın inisiyatifiyle gerçekleştiriliyor.

İsrail'den gelen çocuklar program çerçevesinde Ukrayna şehirlerini gezecek, Ukraynalı emsalleriyle tanışacak, spor ve sanatsal yarışmalara katılacak, eğitimci ve psikologlarla birlikte çeşitli etkinliklerde bulunacaklar.

İsrailli çocukların Ukrayna'daki rehabilitasyon programı organizasyonuna; İsrail'de en çok roket isabet eden şehirlerden Nagarya Belediye Başkanı Yardımcısı Dimitriy Epşteyn, Hımilnitski Şehri Belediye Başkanı Sergey Melnik ve Ukrayna'nın İsrail Büyükelçisi Naomi Ben-Ami katkıda bulundu.


Ukrayna'nın başkenti Kiev ve ülkenin Dnipropetrovsk, Harkov, Odesa gibi büyük şehirlerinde dünyanın birçok ülkesindekinin aksine Lübnan'a saldırılar devam ederken İsrail'e destek mitingleri düzenlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious