İsrailli sözcüden küstah itiraflar

İsrailli sözcüden küstah itiraflar.11119
  • Giriş : 04.01.2009 / 16:47:00

İsrail hükümeti sözcüsü Avi Pazner, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki operasyonlarına uluslararası camianın göz yumduğunu böyle itiraf etti: Uluslararası alanda büyük bir anlayış var"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Fransız Europe 1 radyosuna konuşan Pazner, "AB, Çek Cumhuriyeti dışişleri bakanının ağzından, hareketimizi saldırı değil savunma amaçlı olarak nitelemiştir, biz burada, Hamas teröristlerinin Gazze topraklarından düzenlediği saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımızı kullandığımız konusunda uluslararası alanda büyük bir anlayış olduğunu görmekteyiz" dedi.

Pazner, bu operasyonu füze ve roketler susana kadar ve İsrail'in güneyindeki güvenlik durumunu tamamen değiştirene kadar sürdürmek istediklerini belirtti.
AB Dönem Başkanı Çek Cumhuriyeti'nin sözcüsü Jiri Frantisek Potuznik, İsrail kara birliklerinin Gazze'ye girişini "saldırı değil, savunma amaçlı" bir eylem olarak gördüklerini ifade etmişti.

Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Karel Schwarzenberg ise daha sonra, Çek sözcüsünün kara harekatının "saldırı değil savunma amaçlı" olduğu yönündeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*