Issız Adam, yavru vatanda rekorda

Issız Adam, yavru vatanda rekorda.9638
  • Giriş : 27.12.2008 / 09:07:00

Çağan Irmak'ın yönettiği Issız Adam filmi yoğun istek üzerine başkent Lefkoşa'da yeniden gösterime alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KKTC'de en geniş sinema zincirine sahip Lemar işletmelerine ait Lefkoşa, Gazimagosa, Girne ve Güzelyurtta'daki salonlarında haftalardır kapalı gişe olarak oynayan Çağan Irmak'ın yönettiği Issız Adam filmi yoğun istek üzerine başkent Lefkoşa'da yeniden gösterime alındı.

Film tüm matine ve suarelerde kapalı gişe oynarken, yöneticiler geç gösterim seansları da düzenliyor. Lemar Sinema İşletmeleri Yöneticisi İbrahim Nuralış, izleyicilerin beklentilerini karşılayabilmek için Kuzey Kıbrıs'ı haftalardır dolaşan filmi başkent Lefkoşa'da yeniden gösterime soktuklarını ve kapalı gişe oynadıklarını söyledi. Filmin izlenme sırrını yönetmen Çağan Irmak'ın Türk halkının nabzını yakalamasına bağlayan Nuralış, Babam ve Oğlum filmi ile başlayan bu başarının yeni filmlerle her yıl tekrarlanacağını düşündüğünü ifade etti.

İbrahim Nuraliş, tanınmış Kıbrıslı Türk sanatçı Nil Burak'ın özellikle Türkiye'deki genç kuşak tarafından keşfedilmesinin de Kıbrıslı Türkler için sevinç ve gurur vesilesi olduğuna dikkat çekti.

KKTC'de en çok izlenen Türk filmi rekoru ise halen Şahan Gökbakar'ın Recep İvedik adlı çalışmasında bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*