İşsiz babaya üç mucize birden

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Mardin'de 2 yıllık evli ve işsiz olduğu bildirilen Orhan ile Melek Kalitçin çiftinin sezaryenli doğum sonucu biri erkek 2'si kız üçüz bebekleri dünyaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendilerine uzanacak hayırseverlerin isimlerini üçüzlerine vereceklerini de belirten çaresiz baba Orhan Kalitçin, bu iyiliklerini çocukların yaşamı boyunca unutulmamasını da sağlayacaklarını söyledi.

Mardin merkez Yalım beldesi'nde önceki gün doğum sancısı çeken 2 yıllık eşi Melek Kalitçin'i(23), Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne yetiştiren Orhan Kalitçin(26), ameliyathane kapısında hemşirelerin doğumla ilgili müjdelerini 2 saat süre ile beklemek zorunda kaldı.

Hastanenin Kadın Doğum Uzmanı ve Baştabibi Operatör Adem Özden'in ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı sezaryenli doğum sonucunda işsiz Orhan'ın eşi Melek hanımın nur topu gibi üçüzleri dünyaya geldi.

Baba Kalitçin, "Allah'ın takdirine boyun eğmekten başka çarem yok. İşsiz, 5 parasız ve çaresizim. Ben ve eşimi babam ve akrabalarım doyuruyor. Üçüzleri nasıl ise nasıl doyuracağımı bilemiyorum. Annelerine dengeli bir besleme olanağı sağlayamazsam çocukların yaşama şansıda zayıflar. Bu nedenle bize yardım eli uzatacak hayırseverlerin isterlerse isimlerini üçüzlere vererek, onlara vefa borcunu yaşamları boyunca sürdüreceğiz. Bu yardım bana bir iş imkanı sağlayacak şekilde de olabilir. Mübarek Ramazan ayı arifesinde bu doğum sürpriz' i ile karşılaştık. Başımıza gelen bir başkasının da başına gelebilir" dedi.

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde, özel kuvöze ve odaya alınan işsiz ve yardıma muhtaç Kalitçin çifti, gözlerini şimdi kendilerine yardım eli uzatacak hayırseverlere büyük bir umutla çevirmiş durumda oldukları belirtildi.

Bebeklerin son derece sağlıklı dünyaya geldiğini söyleyen Hastane Başhekimi Uzman doktor Adem Özden, "Yeni doğan bebeklere çok iyi bakılması gerekiyor. Anne sütü yeterli olmayacaktır. Bu nedenle ek gıdalar ve mamalara ihtiyaç olacaktır. İşsiz baba ve annenin gerçektende işleri mali yükümlülük yönünden bir hayli zor. Bu nedenle, hayırseverlerin kendilerine yardım eli uzatmasını bizde umut ediyoruz. Allah yardımcıları olsun" diye konuştu.

Hastanede meraklı bakışların odaklandığı Kalitçin çiftinin üçüz bebeklerine şu anda hastane personeli özenle bakıyor. Üçüzleri meraklı bakışlarla seyreden öteki hasta yakınları da yoksul aileye hayırseverlerin duyarlı davranması için dua ettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious