İşsiz kalırsanız kredi borçlarınızı Cardif ödesin

İşsiz kalırsanız kredi borçlarınızı Cardif ödesin.20241
  • Giriş : 09.04.2008 / 10:44:00

Yıldız: ''Cardif, Türkiye'nin tüm bireysel kredi riskini üstlenmeye hazır''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Günden güne artan kredi kartı ve bireysel kredi kullanımıyla birlikte kredi borçlarını ödemeyenlerin sayısı yükselişe geçti. Dünyaca ünlü işsizlik ve kredi koruma şirketlerinden Cardif ise, Türk tüketicisine ''işsiz kalırsanız kredi borçlarınızı biz ödeyelim'' teklifi yapıyor.

Türkiye'de 35 milyon kişi kredi kartı ya da bireysel kredilerle borçlanıyor. Özel tüketim harcamalarının beşte biri de yine bu kredilerle yapılıyor.

Ancak geçtiğimiz yıl 266 bin 472 kişi borcunu ödeyemedi. 2008'in ilk iki ayında 121 bini aşan bu rakamın yıl sonu itibarıyla 730 bine dayanması bekleniyor.

Dünyaca ünlü Fransız bankacılık grubu BNP Paribas'nın iştiraki olan Cardif, Türk tüketicisine cazip bir teklif yapıyor.

Buna göre, işsiz kaldığınız ya da hastalık sebebiyle çalışamadığınız durumlarda Cardif isterseniz kredi kartı borcunuzu, isterseniz kiranızı ya da faturalarınızı ödüyor.

Güvencenin tüketiciye maliyeti ne olacak?

Rakam, ürün özellikleri ve sürelere göre farklılık gösteriyor. Örneğin, dört yıl vadeli kredi karşılığında alınan 20 bin YTL'lik bir oto kredisi için aylık ödeyeceğiniz prim 12 ile 18 YTL arasında değişiyor.

"Türkiye'de uzun vadeli ve kalıcı yatırımcıyız" diyen Cardif Türkiye CEO'su ve Genel Müdürü Yılmaz Yıldız, Türkiye'nin tüm bireysel kredi yükünü üstlenmeye hazır olduklarını söyledi.

Bankalar ve tüketici finansmanı şirketleriyle çalışacaklarını belirten Yıldız, Volkswagen ve Koç Finans'la anlaştıklarını söylerken, iki şirketle daha görüşmelerinin devam ettiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious