İşsiz kızın Cumhurbaşkanı Gül'e tepkisi

İşsiz kızın Cumhurbaşkanı Gül'e tepkisi.11615
  • Giriş : 05.07.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 05.07.2009 / 00:38:49

İşsizlikten bunalan genç kız dayanamadı, Gül'ün yoluna çıkıp konuştu: Bu insanlar sizi neden alkışlıyor?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BU İNSANLAR SİZİ NEDEN ALKIŞLIYORLAR?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yengesinin vefatı nedeniyle dayısına taziye ziyaretine geldiği İzmir'de üniversite mezunu işsiz Sinem'in tepkisi ile karşılaştı.

Ters tepki göstermediler

Dayısının evinin bulunduğu sokakta Gül'ün alkışlanmasına tepki gösteren ve ''Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum'' diyen Sinem'e ne Cumhurbaşkanı ne de korumaları en ufak ters bir tepki vermedi. Cumhurbaşkanı Gül, dayısının evine girdi, Sinem'i çağırttı, gerginlik tatlıya bağlandı.

'Bu ülkede neler oluyor'

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yengesi Şadan Satoğlu´nun geçen 9 Haziran´daki vefatının ardından İzmir´de yaşayan dayısı Nazif Satoğlu´na taziye ziyareti için dün akşam İzmir'e geldi.

Cumhurbaşkanı Gül, dayısının evinin bulunduğu Yeşilyurt semtindeki sokakta yaklaşık 100 kişi tarafından alkışlarla karşılandı. Sokakta toplananlardan 32 yaşındaki Sinem Örsçek isimli bir genç kız, hızlıca Gül´e doğru gelerek, `Bu ülkedede neler oluyor bilmek istiyorum. Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum'' dedi.

Örsçek korumalar tarafından uzaklaştırılırken, kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla kısa süre sohbet eden Gül, ardından dayısının evine girdi.

'Bu ülke böyle kriz görmedi'

Korumalarının uzaklaştırmanının ardından aynı sokaktaki kendi apartmanlarına giren Sinem Örsçek bir süre sonra dışarı çıktı. Basın mensuplarına açıklama yapan Örsçek, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun olduğunu, endüstriyel tasarım masterı yaptığını anlattı. Örsçek, bugüne kadar birçok ekonomik kriz yaşandığını, başarılı bir öğrenim hayatı geçirmesinde, okuduğu okullarda her zaman birinci olmasına rağmen iş bulamadığını, tepkisinin buna olduğunu söyledi.

İş bulma konusunda yardımcı olacaklar

Cumhurbaşkanı Gül´ün korumaları Örsçek´e iş bulma konusunda yardımcı olacakları sözünü verdi. Örsçek daha sonra Gül´ün dayısının evinin tam karşısındaki apartmanda bulunan dairelerine girdi.

Cumhurbaşkanı eve çağırdı

Sinem Örsçek, bir süre sonra korumalar tarafından Gül'ün dayısının evine çağrıldı. Burada Cumhurbaşkanı Gül ile görüşen Sinem Örsçek, daha sonra taziye evinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*