İşsiz vatandaşlara iş imkanı

İşsiz vatandaşlara iş imkanı.52219
  • Giriş : 18.02.2009 / 14:49:00

AB Proje Birliği tarafından desteklenen ve İş Kur tarafından yürütülen proje kapsamında Ankara, İstanbul ve Sakarya'da toplam 220 işsiz vatandaş meslek sahibi yapılarak işe yerleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öz Gıda İş Sendikası başvurusu üzerine Türkiye Gıda Sanayi İşverenler Sendikası'nın da ortak olduğu proje kapsamında kursa tabi tutulan 220 kişi gıda sektöründe istihdam edilecek. Proje Koordinatörü Jülide Sarıeroğlu, Sakarya Yunus Çiloğlu Meslek lisesi'nde projenin tanıtımını yaptı. Sarıeroğlu, işsizlikten en çok kadın ve gençlerin etkilendiğini belirterek, " Projemiz kadın ve gençlerin istihdam oranının artırılması , işletme, eğitim kurumu,ilişkisi kurularak gıda sektörünün ihtiyacı olan işgücünün yetişmesidir. Bu doğrultuda bu meslek gurubunda kadın ve genç erkekleri sertifikalı meslek sahibi yapmaktır. Projeyle 160 kadın ve genç kız 60 genç erkek meslek ve iş sahibi olacak" dedi.
Kurs başvurularını önümüzdeki günlerde ilan edileceğini ve bu başvurulardan Sakarya'da 60, İstanbul ve Ankara'dan da 80'er kişi seçileceği bilgisini veren Sarıeroğlu, 12 ay sürecek kurs sonrasında sertifika verileceğini ve bu kişilerin Sakarya'da Ak Gıda, İstanbul'da Fresh Cake ve Ankara'da Unu Ekmek fabrikasında istihdam edileceğini kaydetti.

KURSİYERLERE GÜNLÜK 8 EURO CEP HAŞLIĞI DA VERİLECEK
Eğitim programlarının meslek liselerinde verileceğini ifade eden Sarıeroğlu, kursiyerlere günlük 8 euro yemek ve yol harçlığı verileceğini dile getirdi. Eroğlu şöyle koruştu: "Süt ve süt ürünleri elemanı ile ilgili 174 saatlik kurs Sakarya Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi'nde, kek ve pasta üretimi elemanı ile ilgili 228 saatlik kurs İstanbul Zeytinburnu İMKB Teknik Meslek Lisesi"nde, ekmek üretim elemanları ile ilgili 216 saatlik kurs ise Ankara Zeynep Salih Alp kız Teknik Meslek Lisesi'nde uzman eğitimciler tarafından verilecek. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*