"İşsizliğin tek sorumlusu AKP'dir"

  • Giriş : 30.11.2008 / 15:42:00

CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu bulduğu her fırsatta AKP'yi köşeye sıkıştırmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, sıradan kişilere din- iman söyleminde bulunanların, kendilerine gelince ceplerini düşündüklerini öne sürerken "Dün açlıktan nefesi kokanlar bugün köşeyi dönüyor" dedi.

CHP Karabük İl Başkanlığı'nın Yenişehir Mühendisler Kulübü'nde dün akşam düzenlediği `Karanlık Günlerden Aydınlık Geleceğe' gecesine, Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Kılıçdaroğlu, Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu demir çelik fabrikası ile gelişen Karabük'e 3'üncü gelişi olduğunu belirterek, "Bu gelişimde daha yoksullaşmış kent olarak gördüm ve işsizlik hat safhada. Bunun tek sorumlusu AKP'dir. 5 bin 84 sayılı Teşvik Yasası TBMM'de görüşülürken, CHP'li milletvekilleri Karabük'ün de bu kapsama alınmasına ilişkin verdikleri önergeler, AKP'li Karabük milletvekilleri tarafından kabul edilmedi. Bu kentte yolsuzluk ve işsizlik varsa CHP milletvekilleri bunu parlamentoya taşıyacaktır. AKP'li 3 milletvekili, Karabük'te bu olayların hiçbirini meclis gündemine taşımadı" dedi.

`Din, iman' söyleminde bulunanların kendilerine gelince ceplerini doldurduklarını iddia eden Kılıçdaoğlu, şöyle konuştu:

"AKP'liler yandaşlarına belediye ve Hazine'nin kaynaklarını aktarıyor ve yandaşlarının çocuklarına iş buluyor. Ama hakkı olanlar bu sistemden pay alamıyor, onlara pay vermiyorlar. Bu ülkede yolsuzluklardan herkes nasibini bir şekilde alıyor. Emekli, işçi ve memur daha düşük maaş alıyor, ama yolsuzluk yapanlar köşeyi dönüyor. Daha düne kadar Karabük'te hamam sahibi olanlar, bugün han hamam sahibi oldu. Normal vatandaşa gidince din iman söyleminde bulunanlar, kendilerine gelince ceplerini düşünüyor ve hanlar, hamamlar, lüks araç sahibi oluyorlar. 4-5 yıl içersinde bu insanlar nasıl köşeyi dönüyor. Alın teriyle çalışan işçiler neden han- hamam sahibi olmuyor da, daha dün açlıktan nefesi kokanlar bugün köşeyi dönüyor."

Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*