İşsizlik diz boyu ama eleman da yok

İşsizlik diz boyu ama eleman da yok.9427
  • Giriş : 26.11.2008 / 12:39:00

Mustafa Koç, "Ülkede işsizlik var ama fabrikalar eleman sıkıntısı çekiyor, kalifiye eleman bulamıyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ''Türkiye'de yaşanan işsizlik sıkıntısı karşısında kalifiye eleman sıkıntısı da yaşanmaktadır'' dedi.

Ordu'nun Ünye ilçesine gelen Mustafa Koç ve beraberindeki Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Bülent Bulgurlu, Koç Topluluğu'nun ''Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi'' kapsamında desteklediği Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesini ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gür, okul müdürü İsa Ürer ve öğretmenlerin de bulunduğu ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden Koç, ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaşanan işsizlik sıkıntısı karşısında kalifiye eleman sıkıntısı da yaşandığını söyledi.

Meslek liselerinin önemine değinen Koç, şöyle konuştu:

''Meslek liseleri sanayinin bel kemiğini oluşturan, ara eleman ve kalifiye eleman yetiştirmek açısından büyük önem arz eden kurumlarımızdır. Ülkede işsizlik varken, kalifiye elman bulmada da fabrikalar ve işverenler sıkıntı çekiyor. Bunun için meslek lisesi çok iyi bir araç. Bizim başlattığımız 'Anadolu Bulaşmaları Projesi' okyanusta bir damla. Bu projenin başka kurumlara da örnek olmasını temenni ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*