İstanbul, Avrupa'nın en iyi 3. şehri seçildi

İstanbul, Avrupa'nın en iyi 3. şehri seçildi.15906
  • Giriş : 15.07.2008 / 13:05:00
  • Güncelleme : 15.07.2008 / 13:03:57

İstanbul, Amerika'nın çok satan "Travel and Leisure" dergisinin yaptığı ankette, Avrupa'nın popüler şehirleri Paris, Prag, Venedik, Barselona ve Viyana'yı geride bırakarak, Avrupa'nın en iyi üçüncü şehri seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'nin ünlü seyahat dergisi "Travel and Leisure", okuyucularına yaptığı anketle, "2008 Dünyanın En İyi" otel, havayolları, gemi rotaları, şehir ve adalarını belirledi. Ankette ayrıca, bölgelere göre "en iyi"ler de seçildi.

Buna göre, geçen yıl 8. sırada yer alan İstanbul, bir puan düşerek, bu yıl "Dünyanın En İyi 9. Şehri" oldu. İstanbul, 100 tam puan üzerinden 84.61 aldı.

İstanbul, "Avrupa'nın en iyi kentleri" sıralamasında ise Floransa ve Roma'dan sonra 3. sırada yer aldı. Böylece, Avrupa'nın popüler şehirleri Paris, Prag, Venedik, Barselona ve Viyana'yı geride bırakan İstanbul, geçen yılki yerini de korumuş oldu.

Derginin okuyucularına göre, "Dünyanın En İyi Şehri" ise Bangkok. İkinci sırayı Buenos Aires, üçüncülüğü Cape Town alıyor. Bu şehirleri, Sidney, Floransa, Peru, Roma, New York, İstanbul ve San Francisco takip ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*