İstanbul, Monopoly için oylarınızı bekliyor

İstanbul, Monopoly için oylarınızı bekliyor.19461
  • Giriş : 06.02.2008 / 19:39:00

Monopoly oyununun hazırlanan yeni versiyonunda yer alacak şehirleri belirlemek için yapılan ankette İstanbul'un ilk 20'yi zorluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlk küresel Monopoly oyunu olarak lanse edilen "Monopoly Dünya Şehirleri" için aralarında İstanbul'un da bulunduğu 67 şehir yarışıyor.

29 Şubat 2008 tarihine kadar devam edecek oylamada ilk 20'ye giren şehirlere oyunda yer verilecek.

Oy vermek isteyen kullanıcı, şehirler arasından 10'unu seçerek oy verebiliyor. Ayrıca bir kullanıcı bir gün içerisinde sadece bir kez oylamaya katılabiliyor. Kullanıcı isterse her gün yeniden oy verme şansına da sahip.

Firmanın seçtiği şehirler dışında başka şehirlere de oy verme şansınız bulunuyor. Bunun için oylama sırasında istediğiniz şehrin adını oylama tablosunun altındaki kutuya girip ve onaylayarak aday gösterebilirsiniz.

Oyları www.monopoly.com adresinden 29 Şubat 2008 tarihine kadar verebilirsiniz.

Liste dışındaki bu şehirlerden de iki tanesi joker şehir olarak seçilecek ve oyunda yer alabilecek. Bu iki şehir 1-9 Mart 2008 tarihleri arasında en çok aday gösterilen joker şehirler arasında yapılacak oylamadan sonra belirlenecek.

İstanbul için her gün 1 oy!

Tüm dünyada aynı anda satışa sunulacak “Monopoly Dünya Şehirleri” oyununda yer almaya aday İstanbul oylamada şu anda ilk 20'yi zorluyor. Ancak henüz seçilecek şehirler listesine girebilmiş değil.

Sıralama anında takip edilebildiği oylamada İzmir de joker şehirler arasında iddialı bir konumda bulunuyor.

Oylama sonuçları ağustos ayında açıklanacak. Oyunun satışa sunulacağı tarih ise 2008 sonbaharı olarak bildirildi.

Monopoly nedir?

Charles B. Darrow, "Büyük Buhran" dönemindeki çok sayıdaki işsiz Amerikalı'dan biriydi. Umutsuzluk devam ederken Darrow’un aklına bir fikir geldi:

Herkesin lüks bir yaşamın tadını çıkarmasına olanak verecek bir oyun. Darrow, 1934’te oyununu Parker Kardeşler'e götürdü, ama onlar oyunu kendi standartlarının altında buldukları için reddettiler.

İlk engelde pes edecek biri olmayan Darrow, yerel bir matbaayla anlaşarak 5 bin set hazırlattı ve bunları Philadelphia’daki bir alışveriş merkezine sattı.

İnsanlar oyuna bayıldı. Başarısı kısa bir süre içinde Parker Kardeşler'e kadar ulaştı. Darrow ve Parker Kardeşler karşılıklı anlaşma yaptılar ve Monopoly bugün herkes tarafından bilenen bir oyun haline geldi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious