İstanbul 40 dereceyi gördü

İstanbul 40 dereceyi gördü.11293
  • Giriş : 25.07.2007 / 20:39:00

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte sıcaklıkların bugün bazı bölgelerde 40 dereceye kadar yükseldiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul'da bugün Temmuz ayı için rekora yakın bir sıcaklık gerçekleştiğini dile getirerek, “İstanbul'da bugün Sarıyer, Kilyos ve Kağıthane'de sıcaklıklar 40 derece; Pendik, Beykoz, İkitelli ve Kartal'da 39, Samandıra'da 38 ve Bakırköy'de de 36 derece olarak ölçüldü” dedi.

Marmara bölgesinde de rekor seviyede sıcaklıkların gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, “Bu arada Edirne'de de son 75 yılın en sıcak Temmuz ayı yaşandı. Edirne'de en yüksek sıcaklık 44,1 derece ölçüldü. Yine Balıkesir'de de rekor bir sıcaklığa ulaşıldı ve sıcaklık 42,9 derece olarak belirlendi” diye konuştu.

Yıldırım, İstanbullulara yarından itibaren serinleyecekleri müjdesini vererek, “Yarın öğle saatlerinden itibaren esecek kuvvetli Poyraz'a birlikte İstanbul'da sıcaklıklar 10 derece kadar düşecek ve mevsim normalleri olan 30 derece civarında seyredecek” dedi.

Mustafa Yıldırım, hafta sonuna kadar Poyraz'ın etkili olacağını, sıcaklıkların da 30-32 derece olarak gerçekleşeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious