İstanbul Adliyesi önünde cinayet

  • Giriş : 01.06.2007 / 12:35:00

Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne bir duruşmayı izlemek için geldiği iddia edilen şahıs ve arkadaşı, adliye çıkışında kurşun yağmuruna tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olayda bir kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı. Yaya olarak kaçmaya çalışan zanlı ise polis tarafından yakalandı.
İstanbul Adliyesi'ne bir duruşmayı izlemek için geldiği iddia edilen Ali Say (28) ve arkadaşı Ayhan Yasin Kütükçü, dava çıkışında yürüyerek adliyeden uzaklaşmaya başladı. İddiaya göre bu sırada arkadan yaklaşan ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi silahını çekerek, Say'ın üzerine kurşun yağdırdı. Ali Say ve yanındaki arkadaşı vücutlarına isabet eden kurşunlarla yere yığılırken, zanlı yaya olarak kaçmaya başladı. Adliye polisi tarafından çağrılan ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Say, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kolundan ve bacağından hafif yaralanan Ayhan Yasin Kütükçü ise Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay sonrası kaçmaya çalışan zanlı ise polis tarafından silahıyla birlikte yakalandı.

Olay sonrası polis adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri alırken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'de, nöbetçi savcıyla cinayetin işlendiği yerde inceleme yaptı. Engin, olayın nedenin araştırıldığını ve nöbetçi savcının inceleme yaptığını söyledi.

Bu arada cinayetin işlendiği yerin hemen yakınında çimleri biçen bir isçi, büyük korku yaşadıklarını söyledi. Şahısların hemen yanında vurulduğunu anlatan işçi, "Katil belinden silahı çekti ve hiçbir şey söylemeden 4-5 el ateş etti. Ben hemen arkadaydım ben de vurulabilirdim" şeklinde konuştu.

Öte yandan katil zanlısı ve ölen Say arasında daha önceden bir kız meselesinden kaynaklanan husumet bulunduğu ve cinayetin bu sebeple işlenmiş olabileceği iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious