İstanbul-Bahreyn arasında hergün uçak seferi

İstanbul-Bahreyn arasında hergün uçak seferi.10855
  • Giriş : 17.04.2008 / 10:35:00

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), İstanbul-Bahreyn arasında karşılıklı yapılan sefer sayısının haftada yediye çıkarılmasına karar verildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SHGM'den yapılan yazılı açıklamada 15 Nisan 2008'de Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ve Bahreyn Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Nemat Ali Abdul Raheem başkanlığındaki heyetlerin Ankara'da bir araya geldiği belirtildi.

Gerçekleştirilen müzakereler sonucunda, Türkiye ve Bahreyn arasındaki mevcut İkili Hava Ulaştırma Anlaşması'nın günün koşullarına göre yeniden düzenlediği ifade edilen açıklamada, ''İstanbul- Bahreyn arasında tayin edilen havayolları tarafından haftada dört kez gerçekleştirilen sefer sayılarının karşılıklı olarak yedi sefere çıkarılmasına karar verildi'' denildi.

İmzalanan mutabakat zaptı ile ''havacılık emniyeti maddesi''nin anlaşmaya dahil edildiği; yer hizmetleri, uçak bakım, eğitim, mühendislik ve diğer teknik konularda iki ülke arasında yakın iş birliği sağlanması için anlaşmaya varıldığı dile getirildi.

Açıklamada, Türkiye'nin 2008 yılında ikili havacılık müzakerelerinde bulunduğu ülke sayısı 6'ya yükseldiği ve SHGM'nin bu yıl içinde daha önce Suriye, Sri Lanka, Avusturya, Kırgızistan, Singapur ile ikili müzakerelerde bulunduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious