İstanbul bayrama hazır

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 83’üncü yıldönümü kutlamaları 745 bin YTL’ye mal olacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, cumhuriyet coşkusunu hissettirmek ve yaşatmak adına yaptıkları çalışmanın çok büyük maliyetler getirmediğini belirterek, "Ancak buna değer olduğunu düşünüyorum. Cumhuriyet Bayramı’nın bu tür etkinliklerle hissettirilmesi gerekiyor. İstanbul bayramlıklarını giydi, Cumhuriyet Bayramı’nı bekliyor" diye konuştu.

Topbaş, dün Dolmabahçe’de düzenlenen toplantıyla Cumhuriyet’in 83’üncü yıldönümü kutlamalarıyla ilgili bilgi verdi. Gösteriler nedeniyle bugün İstanbul Boğazı’nın 6 saat süreyle deniz trafiğe kapatılacağını söyleyen Topbaş, "Ama Türkiye’nin ve İstanbul’un bu önemli kazanım gününü dünyaya haykırmak için buna değer. Sekiz ayrı tepeden atılan havai fişeklerle İstanbul’un güzelliklerini dünyaya yansıtacağız" dedi.

Bugünkü kutlamalarda Boğaziçi Köprüsü’nde bir "ışık çağlayanı" oluşturulacak. Kentin dört bir yanı bayraklarla süslenirken, Atatürk’ün "Cumhuriyeti yaşatmak en kutsal görevimizdir" sözünün yer aldığı afişler 129 üst geçite asılacak. Ana arterlerdeki 7 bin 500 elektrik direğinde Türk bayrağı ve belediyenin kutlama mesajı yer alacak.

83. yıl şerefine

CUMHURİYET’in 83. yıldönümünde İstanbul Boğazı renk cümbüşüne dönecek. Boğaziçi Köprüsü’nden ve Eminönü’ne doğru bir kilometrelik alanda gemilerden lazer ışını yansıtılacak, havai fişek gösterileri yapılacak. Boğaziçi Köprüsü’ne "ışık çağlayanı" kurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious