İstanbul camileri kundaklanıyor mu

İstanbul camileri kundaklanıyor mu.9839
  • Giriş : 14.12.2008 / 16:43:00

Maltepe'de bir camide, imam odası olarak kullanılan bölümde yangın çıktı. Son 1 hafta içinde İstanbul'da 8 ayrı camide yangın çıkması şüpheleri de beraberinde getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Aydınevler Mahallesi Poyraz Sokak'ta Mavi Evler Cami'nde imam odası olarak kullanılan bölümde yangın çıktı.

Yangın, olay yerine gelen itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü.

Cami imamı Salim Alver, gazetecilerin soruları üzerine, sabah namazının ardından elektrik şalterlerini kapatıp, camiyi kilitleyerek çıktığını söyledi.

Öğle namazına geldiğinde caminin içinden duman çıktığını gördüğünü anlatan Alver, çevrede vatandaşların da toplandığını, bu sırada itfaiyenin gelerek yangına müdahale ettiğini anlattı.

İmam odasını kilitledikten sonra anahtarı caminin içinde bir yere bıraktığını anlatan Alver, anahtarın yerinde olmadığını da söyledi.

Yangın sırasında caminin eklentisinin üst katında kalan ve burada geçici müezzinlik yaptığı ifade edilen Murat Karakurt ise olay sırasında uyumakta olduğunu, herhangi bir ses duymadığını dile getirdi.

-İSTANBUL'DAKİ CAMİ YANGINLARI-

Kartal Yakacık Caddesi'nde bulunan Yunus Emre Camisi'nin imam odasında 8 Aralık 2008 tarihinde, Ümraniye Yukarı Dudullu Mahallesi İnönü Caddesi Kemerdere Sokak'taki Hacı Mehmet Şahsuvaroğlu Camisi'nin imam odasında ise 10 Aralık 2008 günü yangın çıkmıştı.

İstanbul'un yeni ilçelerinden Sancaktepe'de ise dün, Eyüp Sultan Mahallesi Camili Sokak'taki Veysel Karani Camisi'nin girişindeki imam odasında, ayrıca aynı ilçedeki Yakacık Caddesi'nde bulunan Hacı Akif Demirci Camisi'nin imam odasında yangın olayı meydana gelmişti.

Kadıköy İçerenköy İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi'ndeki ''Medine Mescidi''' adlı camide, aynı ilçede Dudullu-Bostancı yolundaki Küçükbakkalköy Merkez Camisi'nin girişindeki bölümde ve Pendik Orta Mahalle 4. Yol Bahar Sokak'ta bulunan Ulu Cami'de de dün akşam yangın çıkmıştı.

Maddi hasara yol açan yangınlar, itfaiye ekiplerince söndürülmüştü.

Camilerde inceleme yapan itfaiye ve polisin konuya ilişkin çalışması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*