İstanbul Caz Festivali 2 Temmuz'da

İstanbul Caz Festivali 2 Temmuz'da.7766
  • Giriş : 05.05.2009 / 22:13:00

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfınca (İKSV) 2-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek 16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde dünyaca ünlü çok sayıda sanatçı ve grup konser verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın da destek verdiği festival programının tanıtımı amacıyla Esma Sultan Yalısı'nda basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, bu yıl 16'ncısı düzenlenecek festivalin iyi bir şekilde geçmesi için bütün çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

Festivalin yönetmeni Pelin Opcin de bu yıl festivalin çok sayıda dünyaca ünlü şarkıcı ve gruba ev sahipliği yapacağını ifade etti.

Festivalde sanatçılar George Benson, Melody Gardot, Joe Jackson ve Peter Cincotti'nin yanı sıra Maracas Otra Vision, Europan Cazz Club gibi grupların konser vereceğini dile getiren Opcin, ayrıca 10 Temmuz'da festival kapsamında düzenlenecek "Ustalarla Buluşma" etkinliğinde Erkan Oğur, Alim Kasımov ve Derya Türkan'ın Aya İrini'de sahne alacağını söyledi.

Festival klasiği haline gelen "Caz Vapuru"na bu yıl "Balkan Vapuru"nun da eklendiğini dile getiren Opcin, ayrıca 2-7 Temmuz tarihlerinde İstanbul'un çeşitli sokaklarında caz performanslarının sergileneceğini bildirdi.

Festivalin açılış töreni, 2 Temmuz Perşembe günü Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilecek.

Festival biletleri, 9 Mayıs Cumartesi gününden itibaren İKSV merkezinden ve Biletix satış noktalarından temin edilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*