İstanbul caza doyacak

  • Giriş : 08.07.2006 / 00:00:00

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 5 - 16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda organize edilen İstanbul Caz Festivali, 3 Temmuz Pazartesi gecesi Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşecek Açılış Töreni ile başlıyor. Açılış Galası'nda bugüne kadar yayınladığı beş albüm ile her seferinde Billboard caz listelerinde ilk beşe girmeyi başaran Amerikalı caz vokalisti Steve Tyrell, özel bir konser verecek. 13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nin Açılış Töreni'nde festivalin 'Yaşamboyu Başarı Ödülü' iki değerli Türk sanatçısına veriliyor: Cüneyt Sermet ve Selçuk Sun.

Açılışın ardından festival, 4 Temmuz Salı günü saat 18.00'de, 15 kişilik İtalyan orkestra Funk Off'un Taksim Meydanı'nda vereceği sokak konseriyle kenti renklendirmeye başlayacak.

Festival bu yıl en önemli cazcılardan Chick Corea'yı konuk ediyor. İsmet Sıral Creative Music Studio, Karl Berger ve ekibi, Ömer Faruk Tekbilek, Carlos Wart, Mısırlı Ahmet, Graham Haynes, Mercan Dede de etkinliğe katılacak isimler arasında.Festival konserleri, bu yıl Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi, Sepetçiler Kasrı, Esma Sultan Yalısı, B.Ü. Garanti Kültür Merkezi, Emek Sineması, Babylon, İstanbul Jazz Center, Kemer Golf & Country Club, Parkorman ve Aya İrini Müzesi'nde yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious