İstanbul "çöp şehir" mi oluyor?

İstanbul
  • Giriş : 08.11.2007 / 09:10:00
  • Güncelleme : 08.11.2007 / 09:04:26

Nüfusu her gün artan büyük şehir İstanbul’un tek sorunu trafik değil.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

HABER AKTÜEL - İstanbul’un önemli ve kalabalık caddeleri çöp tehlikesiyle karşı karşıya. Sorunlar yumağıyla baş başa yaşamaya mahkûm kalan İstanbulluların canını şimdi de cadde ortasında bekleyen çöpler sıkıyor. Kâğıthane Sanayi Mahallesindeki Sultan Selim Caddesinde ikamet edenler de canı sıkılan İstanbullular arasında.

 

Büyüyen nüfusuyla ve insan kalabalığıyla İstiklal Caddesini aratmayan Sultan Selim Caddesinde, akşam saatlerinde yol ortasına atılan çöpler hem caddenin görüntüsünü hem de insanların sağlığını tehdit ediyor.Cadde üzerinde tek bir çöp konteynırının olmaması Sanayi Mahallelileri çöpleri yol ortasına bırakmaya mecbur kılıyor. Durumu abartan bazı mahalle sakinleri ise yüksek kattaki evlerinden fırlattıkları çöp poşetlerini çöplerin atıldığı alana isabet ettirmeye çalışıyor.

 

Görüntüler, İstanbul’a uzak olmayan bu tabloyu bir kez daha gözler önüne seriyor.Sultan Selim Caddesindeki iş yeri sahipleri de bu durumdan şikâyetçi. Kâğıthane Belediyesinin konuya ilgisiz kaldığını vurgulayan çarşı esnafı belediyeden çözüm istiyor. Belediyenin öne sürdüğü bahanenin “çöp konteynırlarına konan bombalar” olduğunu anlatan sakinler, konteynırların kaldırılmasının buna bir çözüm olmayacağı görüşünde birleşiyorlar. haberaktuel.com

Çöplerin yığıldığı cadde ortalarına ve kaldırım kenarlarına da bu şekilde bir saldırı olabileceğini vurgulayan Kâğıthaneliler, çöp konteynırlarının yeraltına yerleştirilmesini bu soruna bir çözüm olarak görüyorlar.

GÖZLER ŞİMDİ KÂĞITHANE BELEDİYESİNDE

 

On binlerce insanın yaşadığı caddede insanların artık bir çözüm konusunda ısrarcı olması gözlerden kaçmıyor. Kâğıthane Belediyesinin insanların canına tak eden bu konuda bir çalışma yapıp yapmayacağı ise merak konusu oldu.

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious