İstanbul Cup 19-24 Mayıs'ta

İstanbul Cup 19-24 Mayıs'ta.9348
  • Giriş : 20.02.2008 / 18:22:00
  • Güncelleme : 20.02.2008 / 18:32:22

İstanbul Cup” uluslararası bayanlar tenis turnuvası, bu yıl 19-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sony Ericsson WTA'nın 50 turnuvasından biri olarak, dünyanın en prestijli spor platformunda bu yıl 4. kez yer alacak İstanbul Cup'ta, yine dünyanın en iyi tenisçileri sahne alacak.

Garanti Koza kuruculuğunda 4. kez gerçekleştirilecek İstanbul Cup tenis turnuvası, Sony Ericsson WTA Tour resmi internet sitesinde yayınlanarak, turnuva takvimindeki yerini aldı.

Geçen yıl ünlü Rus raket Elena Dementieva'nın şampiyonluğu ile sonuçlanan ve Rus Maria Sharapova, ABD'li Venus Williams, İsviçreli Patty Schnyder gibi yıldızlarla tüm dünya spor basınının ilgisini çeken turnuva, İran asıllı Fransız oyuncu Arevane Rezai'nin, Willams ve Sharapova gibi devleri eleyerek finale çıkmasını sağlayan başarısı ile de hatırlanıyor.

Turnuvaya bu yıl katılacak ünlü sürpriz isimler için İstanbul Cup yönetimi ve WTA arasında görüşmeler sürerken, turnuva öncesi ve sonrasında tenisseverleri yine sürpriz aktiviteler bekliyor.

Şu ana kadar turnuvalar öncesi yapılan gösteri maçları da organizasyona olan ilgiyi artırdı. 2005 yılında, turnuvanın şampiyonu Venus Williams'ın Türk tenisçi İpek Şenoğlu ile Boğaziçi Köprüsü'nde gerçekleştirdiği kıtalararası maç, iki kıta arasında oynanan ilk tenis maçı olarak dünya spor tarihinde yerini aldı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious