İstanbul'da beş bin polisle dev operasyon!

İstanbul'da beş bin polisle dev operasyon!.13836
  • Giriş : 19.03.2017 / 09:38:00

İstanbul'da dün akşam dev bir operasyon yapıldı. 5 bin polisin katıldığı operasyonda binlerce kişinin GBT'sine bakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da zaman zaman yapılan "asayiş uygulaması"na bir yenisi daha eklendi. Binlerce polisin katıldığı operasyonda aranan kişiler de yakalandı.

İstanbul’un 39 ilçesinde 5 bin polisin katılımıyla toplam 200 noktada ‘Yeditepe Huzur Uygulaması’ yapıldı. Deniz polisinin de katıldığı uygulamada gemi ve vapurlar durdurularak incelendi. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın bizzat katılımıyla 39 ilçede akşam saatlerinde "Yeditepe Huzur Uygulaması" adı verilen asayiş uygulaması yapıldı. İstanbul genelinde yapılan asayiş uygulamasında İl emniyet müdür yardımcıları ile ilçe müdürleri de ilçelerindeki uygulama noktalarında hazır bulunarak gerekli güvenlik önlemlerini yerinde denetledi. Uygulama kapsamında önceden belirlenen noktalarda bazı kişiler, araçlar ve iş yerlerinde aramalar gerçekleştirildi. Polis ekiplerinin şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yaptığı uygulamada, aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyan şüpheliler ile uyuşturucu satıcıları üzerinde duruluyor.

UYGULAMA DENİZDEN DE YAPILDI

Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamaya, sahil şeridi olan ilçelerde deniz polisi ekipleri de katıldı. Deniz polisi tarafından yolcu gemileri ve vapurlarına yönelik gerçekleştirilen uygulamalarda vatandaşlar kimlik kontrolünden geçirildi. Deniz polisi tarafından yapılan uygulamalarda bazı gemi ve vapurlar durduruldu. Evrak kontrolü yapan deniz polisi ekipleri gemi ve vapurlarda incelemelerde bulundu. İstanbul’un tüm ilçelerini kapsayan asayiş uygulamasının gece geç saatlere kadar devam edeceği öğrenildi.

UYGULAMALARDA 216 BİN 162 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

'Yeditepe Huzur' genel asayiş uygulaması sonucunda 26 bin 171 kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapılırken, hakkında arama kararı bulunan 62 kişi gözaltına alındı, 98 kişiye de adli-idari işlem yapıldı. 529 iş yerinin denetlendiği uygulamada 38 iş yerine idari yaptırım uygulandı. Denetimlerde 8 silah, 2 kuru sıkı tabanca, 784 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. 6 bin 181 aracın denetlendiği trafik uygulamada ise 276 araca ve 282 sürücüye cezai işlem yapıldı. Trafik denetlemelerde toplamda 216 bin 162 lira para cezası uygulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*