İstanbul'da sıcaklık 30 dereceyi aşacak

İstanbul'da sıcaklık 30 dereceyi aşacak.15779
  • Giriş : 19.07.2017 / 15:52:00

İstanbul'da kademe kademe yükselecek hava sıcaklığı 30 dereceyi aşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Günlük yaşamı olumsuz etkileyen kuvvetli yağışlardan sonra Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıklar yarından itibaren kademeli olarak artacak ve 30 derecenin üstüne çıkacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği  bilgilere göre, kentte bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden  sıcaklığın yanı sıra etkili olan sağanak, yerini sıcak havaya bırakmaya  hazırlanıyor.

Bu kapsamda, güneşin kendisini göstermeye başladığı megakentte  sıcaklıklar yarından itibaren artmaya başlayacak. Ayrıca, kent genelinde hafta  boyunca az bulutlu hava kendisini gösterecek.

Kentte yarından itibaren ise sıcaklık artmaya başlıyor. En düşük  sıcaklık 20, en yüksek 28 derece olacak. Ayrıca, yarın kendisini gösterecek az  bulutlu hava, etkisini hafta boyunca devam ettirecek.

Cuma günü de mevsim normallerine çıkacak havanın en düşük 22, en  yüksek ise 29 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da hava sıcaklığının cumartesi günü ise en düşük 22, en  yüksek 30, pazar ve pazartesi de en düşük 22, en yüksek 31 derece olması  öngörülüyor.

Kentte sağanakla birlikte zaman zaman fırtınaya dönüşen rüzgarın hafta  boyu saatte 21 ila 30 kilometre hızla eseceği tahmin ediliyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*