İstanbul Emniyet Müdürlüğü harekete geçti!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü harekete geçti!.14575
  • Giriş : 05.08.2008 / 17:20:00

Dink cinayeti davasının sanığı Samast ile ilgili haberler üzerine İstanbul Emniyeti harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Hrant Dink cinayeti davasının sanığı Ogün Samast'ın bugün bir gazetede yer alan fotoğrafının yayımlanmasına ilişkin, ''söz konusu fotoğrafa muhabirin değişik anlamlar yükleyerek yasal görevini yapan emniyet teşkilatına hakaret ettiğinden, ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki işlem başlatıldığını'' bildirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugünkü bir gazetede ''Hiç utanmadınız mı?'' başlığı altında, emniyet teşkilatına hakaret edilen bir haber yapıldığının görüldüğü kaydedildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen soruşturma kapsamında zanlı Ogün Samast'ın fotoğrafının 5271 sayılı CMK'nın 81. maddesi ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'nun 5. maddesi gereğince çekildiği ve dava dosyasında yer aldığı belirtilen açıklamada, yapılan bu işlemin kanuni bir zorunluluk olduğu vurgulandı.

Açıklamada, ''Söz konusu fotoğrafa muhabirin değişik anlamlar yükleyerek yasal görevini yapan emniyet teşkilatına hakaret ettiğinden, ilgili basın kuruluşu hakkında hukuki işlem başlatılmıştır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*