İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Perinçek protestosu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Perinçek protestosu.14575
  • Giriş : 23.03.2008 / 00:25:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 23:46:32

Ergenekon soruşturmasında gözaltına alınan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eşi Şule ve oğlu Can Perinçek ile partililerden oluşan bir gurup, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde protesto gösterisi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binası önüne gelen ve aralarında, soruşturma kapsamında gözaltına alınan Doğu Perinçek'in eşi Şule, oğlu Can Perinçek ile İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel'in de bulunduğu partililer, Doğu Perinçek'in fotoğrafları ile parti bayrakları taşıyarak çeşitli sloganlar attılar.

Şule Perinçek, burada yaptığı açıklamada, dün saat 04.00'te polislerin kapıyı çalarak içeride arama yapmak istediklerini söylediklerini anlatarak, ''Saat sabah 04.00 ya da öğlen 17.00 de gelseler bile, bizim evimizin kapısı bu açıdan çalınacak ev değil'' dedi.

Evlerinde yaklaşık 12-13 saat süreyle arama yapıldığını ileri süren Perinçek, ''İçerideki 15 bine yakın dosya ve kitabı karıştırdılar, bütün sayfaları tek tek çevirdiler. Perinçek'in masasının üzerinden aldıkları malzemelerden biri de Lozan'da kazanılan başarıların bulunduğu dosyaydı. Bunu bile suç unsuru diye aldılar'' diye konuştu.

13 yaşındaki Can Perinçek de babasına güvendiği için polislerin içeride hiçbir şey bulamayacaklarını bildiklerini ifade ederek, ''Hiç kuşkulanmadım, hatta içeriye giren polislere bile yardımcı olmaya çalıştım'' dedi.

Doğu Perinçek'in avukatı Mehmet Aytekin de geceyi nezarethanede, herkesin kaldığı yerde geçiren müvekkilinin ''Terör örgütü Ergenekon'a üye olmak'' suçundan göz altına alındığını bildirdi.

Öte yandan Mehmet Aytekin, Beyoğlu'ndaki İP İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı basın açıklamasında, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün beraberindeki polis şefleriyle birlikte dün akşam Doğu Perinçek ile 3 saat görüştüğünü bildirdi.

Aytekin, Perinçek'in sağlık kontrolünden geçirilmediğini ileri sürerek, ancak sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Aytekin, gözaltı süresinin normalde 4 gün olduğunu, bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağını bilmediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious