İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın konuştu

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın konuştu.16570
  • Giriş : 25.06.2009 / 17:56:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne atanan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul'daki huzurlu ortamı bir adım daha ileri götürmek için çalışacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevine pazartesi günü başlayacak Çapkın, İzmir Valisi Cahit Kıraç'a veda ziyaretinde bulundu.

Çapkın'ın kentte başarıyla görev yaptığını, İzmir'in huzur yönünden örnek gösterilen bir kent olduğunu, sistemin işlemeye devam edeceğini belirten İzmir Valisi Kıraç, ''İzmir güvenilir bir kent olarak örnek gösterilmeye devam edecek'' dedi.

İzmirli olarak İzmir'de görev yapmaktan dolayı son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Çapkın, şöyle konuştu:

''Ortada söylendiği gibi bir başarı varsa bu sadece benim değildir. Bu bir sistem işidir, eğer bu sisteme bir tek polisiniz bile inanmazsa o sistemi işletemezsiniz. Ben bu vesile ile sayın valimize teşekkür ederim. Kendisi bize yetkileri en üst seviyede kullanma imkanı tanıdı. Bu sistemde basın mensupları, halk ve polis birlikte çalışarak başarılı olmuşlardır.''

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne kendi kadrosunu da götürüp götürmeyeceği yönündeki soruya Çapkın, ''Benimle birlikte Bursa'dan buraya gelen arkadaşlarım var. Burada da yeni bulduğumuz arkadaşlar var. Gideceğimiz yerde de sistemimizi yürütecek arkadaşlar olacaktır. Ekibin tamamen gitmesi gibi bir şey söz konusu değil'' yanıtını verdi.

Basın mensuplarının ''18 ay sonra yaş haddinden emekli olacağını'' hatırlatmaları üzerine Çapkın, başarıların süreyle değerlendirilemeyeceğini ifade etti.

Çapkın, Münevver Karabulut cinayetine ilişkin soru üzerine, ''İstanbul'daki arkadaşlar bu konu üzerinde çok çalışıyor. İstanbul'daki huzurlu ortamı bir adım daha ileriye götürmek tek amacımız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*