İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah hangi soruya kızdı?

İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah hangi soruya kızdı?.15631
  • Giriş : 06.05.2008 / 22:28:00
  • Güncelleme : 06.05.2008 / 22:31:45

Cerrah, Beyoğlu esnafının ziyareti sırasındaki bir soruya ise sinirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylarla ilgili olarak bir çalışma komisyonu kurulduğunu söyledi. Cerrah, Beyoğlu esnafının ziyareti sırasındaki bir soruya ise sinirlendi.

Cerrah, 1 Mayıs'ta polisin orantısız güç kullandığı yorumlarıyla ilgili olarak, "Valimiz açıklama yaptı. Bu konuda bir ekibimiz var. Komisyon kurduk. Çalışmaları devam ediyor" dedi.

Beyoğlu muhtarları ve esnafı, İstanbul Emniyet Müdürü Cerrah'ı ziyaret etti ve 1 Mayıs'ta alınan önlemler ve azalan asayiş olayları için polise teşekkür etti.

Cerrah, "Yakın ilgimize teşekkür için geldiler. Yaptığımız çalışmalardan memnun kaldıklarını, 2003'den beri kapkaçın, gaspın azaldığı söylediler. Yaptıklarımızı vatandaşlar tasvip ettiler. Onlar da bizim gibi düşünüyorlar" diye konuştu.

"Ziyarete Şişli esnaf ve muhtarları neden katılmadı?" sorusuna sinirlenen Cerrah, "Şimdi sen art niyetli soru soruyorsun. Biraz bekle onlar da gelir elbette. Diğer yerlerden de gelebilirler" dedi.

Cerrah, bir gazetecinin ziyaretçilere yönelik, "80 öncesi 1 Mayıs olaylarını hatırlıyor musunuz?" sorusuna da müdahale etti:

"Neden 80'li yıllara gidiyorsunuz. Eskilerle kıyaslamalara girmeyin. Taksim belli grupların yeri değil. Türkiye'nin en güzel yeridir."

Esnaf ise kanunlara vatandaşın riayet etmesi gerektiğinin söyleyerek, son 5 yılda asayiş olaylarının yüzde 60 oranında polisin aldığı tedbirler nedeniyle azaldığını belirtti.

Kasklara numara

Cerrah, kasklara numara takılması sorusuna da, "Emniyet Genel Müdürlüğü'nün çalışma alanına girmektedir" yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious