İstanbul Emniyeti alarm durumunda

İstanbul Emniyeti alarm durumunda.13039
  • Giriş : 23.02.2008 / 15:07:00

Irak'ın kuzeyinde terör örgütü kamplarına yönelik sürdürülen harekatın ardından metropollerde alınan güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çekildi. İstanbul emniyetinde izinler kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terör örgütünün harekata misillemede bulunmak için eylemlerde bulunma istihbaratı alınmasıyla İstanbul emniyetinde izinler kaldırıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Jandarma İstihbarat ve MİT koordineli çalışma başlattı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, örgüt yandaşlarının mahalle ve sokak eylemlerine hazırlandığı istihbaratının ardından personelin izinlerini kaldırıldı. Mesai 12 saat sistemine çevrildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde bulunan Bilişim, Terör, Narkotik, Mali ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerinde de izinler kaldırılarak acil müdahale timleri oluşturuldu. Olası bir eylemde hazır bekletilen ihtiyat ekiplerinin belediye otobüsleriyle olay yerine kısa sürede sevk edileceği bildirildi. Sokak eylemlerinin beklendiği Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu ve Ümraniye'ye çevik kuvvet polisleri konuşlandırıldı. Jandarma'da kendi bölgesinde eylem beklediği mahallelerde önlem aldı.

Örgütün eylem yapma ihtimali bulunduğu bölgelerde MOBESE kameralarından alınan görüntüler incelenirken, şüpheli görülen kişilerle ilgili kontrollerinde sıkı bir şekilde gerçekleştirildiği bildirildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious