İstanbul Emniyeti'nden yalanlama

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

İkitelli'deki müzikhol baskınına İstanbul Emniyeti'nden yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bugün bazı gazeletelerde, yasa dışı terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları öne sürülen maskeli ve silahlı 80 eylemcinin, İkitelli'de bulunan 2 müzikholü bastığı ve polis ekiplerinin olay yerine 45 dakika geç geldiği yer aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bugün yazılı bir açıklama yaparak, bazı gazetelerde yer alan, "İkitelli'deki 2 müzikhole, 80 kişi maskeli ve silahlı saldırı düzenledi. Polis maçta olduğundan 45 dakika geç geldi." haberlerini yalanladı.

Yapılan açıklamaya göre, olayın 21 Eylül 2006 Perşembe günü saat 20.56 da meydana geldiği belirtilerek, 155 bant kayıtlarına göre polis ekiplerinin olay yerine intikali ve Polis Merkez Amiri'nin olay yerinden bilgi verme saatinin 21.10 olduğu ifade edildi. Polis ekiplerinin 14 dakikadan daha kısa bir süre de olay yerine ulaştığı kaydedilerek, İstanbul Belediyespor-Samsunspor arasındaki Futbol maçında görevli olan polislerin bölgelerde meydana gelen olaylara müdahale etmekle görevli olmadıkları vurgulandı.

İstanbul Emniyeti, aynı örgütün daha önce de benzer türde eylemler gerçekleştirdiğinin altını çizerek, bu örgütün amacının devletin anayasal düzenini değiştirerek Marksist bir düzen kurmak olduğu bildirildi. Açıklamada sol bir örgüt tarafından gerçekleştirildiğine değinilen eylemin amacının, halka örgütün içki, kumar gibi kötü alışkanlıklara karşı olduğu imajını vererek, asıl niyetlerini gizlemek olduğu vurgulandı.

Öte yandan yasa dışı sol bir örgüte mensup eylemcilerin 25-30 kişi olduğunun tespit edildiği ve yakalamaya yönelik çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious