İstanbul hafta sonu yanacak!

  • Giriş : 31.05.2007 / 08:38:00

7 derece üzerine çıktığı ve hafta sonu da 30 dereceyi aşmasının beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin yaklaşık 7 derece üzerine çıktığı ve hafta sonu da 30 dereceyi aşmasının beklendiği bildirildi.
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bölgede sıcak havanın etkisini gösterdiğini ifade ederek, bugün gölgede sıcaklığın 27-28 dereceye kadar yükseldiğini kaydetti.
Bu sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üstünde olduğunu belirten Yıldırım, Mayıs ayı normallerinin 20-21 derece olduğunu, bugünkü sıcaklığın bunun yaklaşık 7 derece üzerine çıktığını bildirdi.
Mustafa Yıldırım, hava sıcaklığının yarın 1-2 derece düşmesinin beklendiğini kaydederek, "Sıcaklık yarın 26 derece civarında olacak ve hafta sonu 31 dereceye kadar çıkacağını tahmin ediyoruz" dedi.
Yıldırım, bu arada yağış beklenmediğini de sözlerine ekledi.

MOSKOVA’DA SON 120 YILIN EN SICAK MAYIS AYI
Rusya’nın başkenti Moskova’da rekor seviyedeki hava sıcaklığı nedeniyle halk kent merkezindeki nehre akın ediyor.
Hava sıcaklığının birkaç gündür 35 derece civarında seyrettiği başkentte, mesai saatlerinde dahi süs havuzları ve Moskova Nehri kıyısındaki plaj serinlemek isteyen insanlarla dolup taşıyor.
Rublovski Şose yakınlarındaki plajdaki görüntüler, Antalya sahillerini aratmazken, yetkililer sıcak havanın hafta sonuna kadar süreceğini ve gelecek haftadan itibaren de sağanak yağış beklendiğini kaydettiler.
Kentteki sıcak havadan en çok dondurma, su ve meşrubat satıcıları kazançlı çıkarken, bir günde yaklaşık 200 ton dondurma satıldığı bildirildi.
Uzmanlar, halka mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları, bol bol su içmeleri ve güneş ışığı altında fazla kalmamaları uyarısında bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious