İstanbul Halkekmek'e ABD'den ödül

İstanbul Halkekmek'e ABD'den ödül.6601
  • Giriş : 26.05.2009 / 18:51:00

Amerika'nın New York kentinde düzenlenen BID Uluslararası Kalite Zirvesi'nde, İstanbul Halk Ekmek’e Gold Kategorisinde Uluslararası Kalite Ödülü verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


BID Uluslararası Kalite Ödülü Zirvesi, şirketlerin kalıcı rekabeti sürdürmelerini sağlayan liderlik, kalite, yenilikçilik, mükemmellik, teknoloji, müşteri hizmeti ve memnuniyetini baz alan konularda kurumsal başarıya ulaşan şirketleri elde ettikleri başarılarından dolayı her yıl, Altın, Platin ve Elmas olmak üzere 3 kategoride Kalite Ödülleri Zirvesi düzenliyor.
Orta ve büyük ölçekte seçilen 94 ülke şirketleri arasında İstanbul Halk Ekmek (İHE), Gold Kategorisinde Uluslararası Kalite Zirvesi (IQS) ödülünün sahibi oldu.

Business Initiative Directions (BID)'in Uluslararası Kalite Zirvesi; Paris, Londra, Cenevre, Frankfurt ve New York'taki toplantılarında son on yılda 94 ülkeden şirketleri bir araya getirdi.

Toplantıya katılan lider kurum ve kuruluşlardan Uluslararası Kalite Zirvesi ödülü için önerilen şirketlerden İstanbul Halk Ekmek; IQS mevzuatı ve kriterleri ile QC100 temelinde, Altın kategorisinde New York'taki Uluslararası Kalite Zirvesi (IQS) ödülüne layık görüldü.
25 Mayıs 2009 tarihinde New York'ta gerçekleşen törende ödülü alan İHE Genel Müdürü Salih Bekaroğlu aldı.

Uluslararası Kalite Zirvesi Ödülü'ne, kişi, kurum ya da kuruluşlar kendiliğinden aday olamıyorlar. QC100 prensipleri, Müşteri Memnuniyeti, Liderlik, Teknoloji, En İyi Uygulama, İş Sonuçları, ISO 9000 ve Toplam Kalite Yönetimi kriterleri temel alınarak, Business Initiative Directions (BID) Dünya Kongreleri süresince oylama sonrasında gerçekleşiyor.

Bu ödülün prestiji ise; Business Initiative Directions (BID) ödülü kazanmanın avantajlarından yararlanma imkanı sağlamakla beraber, bu konvansiyona katılma imkanını da sunuyor. Çünkü Business Initiative Directions (BID)'nin kalitede zirveye ulaşarak ödül kazanan kuruluşun; sektörüne liderliği tescillenmiş oluyor ve kalite bilinci öncüsü olarak da tanınmasına yönelik tasarlanmasıyla biliniyor.

Ayrıca Business Initiative Directions (BID)'in Uluslararası Kalite Zirvesi'nde; değişime, pazar gelişimine, inovasyona ve yeni ürün gelişimine yönelmiş olan lidere sunulan bu prestijli ödül törenini 26 medya yayın kuruluşu destekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*