İstanbul için 'beyaz çile' çekme zamanı

İstanbul için 'beyaz çile' çekme zamanı.13897
  • Giriş : 23.12.2008 / 09:00:00
  • Güncelleme : 23.12.2008 / 08:54:41

Türkiye, kara kışı yaşamaya başladı. Balkanlar'dan gelen soğuk hava, başta İstanbul olmak üzere batı bölgelere kar getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yılbaşının simgesi kar, bu geceden itibaren etkisini gösterecek... Balkanlar'dan gelen soğuk havayla birlikte özellikle İstanbullular, yarın beyaz bir güne 'Merhaba' diyecek Sıcaklıklar 6 derece düşecek.

Çam ağaçları süslendi, yeni yıl programları yapıldı... Noel Baba'yı beklemekten vazgeçsek de, yılbaşının olmazsa olmazı kar, çoğunluğun duasıydı. Ve meteoroloji yetkilileri, 2009'a bir hafta kala doğanın beyaza bürüneceğini açıkladı. Türkiye'nin bu geceden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk havanın etkisine gireceği bildirildi.

Başta Trakya ve Marmara olmak üzere, yarın sabahtan itibaren tüm yurtta kar yağacağı kaydedildi. Karla birlikte hava sıcaklıklarının da 4 ila 6 derece düşeceği açıklandı. Özellikle İstanbul'un beyaza bürüneceğini söyleyen yetkililer, İç ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmurların görüleceğini vurguladı. Karadeniz, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarının ise kardan ziyade sağanak yağmurları ağırlayacağı belirtildi. Perşemde günü ise özellikle Doğu'da kar yağışının etkisini artıracağını kaydeden uzmanlar, "Buzlanmaya karşı tedbirli olun" çağrısı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*