İstanbul için yeni bir trafik felaketi kapıda

İstanbul için yeni bir trafik felaketi kapıda.19483
  • Giriş : 27.06.2009 / 06:20:00
  • Güncelleme : 26.06.2009 / 23:58:37

İstanbullular'a kötü haber! '40 gün geçse de kurtulsak' mı demiştiniz? Kadir Topbaş'ın yeni projesini okuyun...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul'un bitmeyen çilesi!

İstanbullular, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım nedeniyle günlerdir eziyet çekiyor. "40 gün geçse de eziyet bitse" diye bekleyenlere bir kötü haberimiz var:

D-100 KARAYOLUNDA ASFALTLAMA ÇALIŞMASI

Topbaş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsündeki deprem güçlendirme çalışmalarının planlanandan 10 gün biteceği yöündeki haberlere yanıt verdi.

Çalışmanın zorunlu ve gerekli bir çalışma olduğunu söyleyen Topbaş, "Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi daha öne çekebilmek için ciddi bir yoğunluk var. Çalışma yapılıyor. Alternatif alanlar konusunda biz de destek veriyoruz"dedi. Topbaş beklenenden daha önce bitmesiyle ilgili, "İnanıyorum ki toleranslı konuşuluyordur. Onun öncesinde de bitebilir. Çünkü İstanbulda yapılan bu çalışmaların hızla devam etmesi gerekiyor." dedi.

E - 5 üzerinde bir asfalt çalışması olacağını kaydeden Topbaş, gece başlanıp sabah bitebilecek şekilde okullar başlamadan bitirilmesinin planlandığını söyledi. Asfalt çalışmasıyla ilgili hiçbir sıkıntı(!) olmayacağını söyleyen Topbaş "İstanbullu hissetmeyecek" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmanın ardından, E-5 Karayolu'nda asfaltlama çalışması yapılacağını açıkladı.

Başkan "İstanbullu hissetmeyecek" dedi ama...

BOZULAN METROBÜSLER

Metrobüs projesinin çok başarılı ve doğru bir proje olduğunu söyleyen Topbaş, metrobüs hattı olmasaydı köprüde yaşanan sıkıntının çok daha fazla etkili olacağını belirtti. Bir metrobüsün yolda bozulduğunu söyleyen bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Topbaş, metrobüslerin çok donanımlı olduğu için kullanımda bir takım aksaklıkların çıktığını kaydetti. Tahminin üzerinde yolcu talebi olduğunu ve aksaklıkları firmanın gidermeyi taahhüt ettiğini söyleyen Topbaş,"Firma bunları tamamlıyor. Zannediyorum çok daha yakın bir zamanda bu otobüsler çok daha tercih edilir hale gelecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*