İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'ndan Said-i Nursi sempozyumu

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'ndan Said-i Nursi sempozyumu.17631
  • Giriş : 20.11.2007 / 09:04:00
  • Güncelleme : 20.11.2007 / 09:19:33

"Said-i Nursi" sempomyumuna katılan yabancı konukların uçak biletlerine THY sponsor oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nın düzenlediği "Said-i Nursi" sempomyumuna katılan yabancı konukların uçak biletlerine THY sponsor oldu.

Türk Hava Yolları, Said-i Nursi'nin talebelerinden Mehmet Nuri Güleç'in Genel Başkanı olduğu İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nın İstanbul'da düzenlediği Said-i Nursi sempozyumuna sponsor oldu. THY reklam karşılığı, sempozyum için İstanbul'a gelen 90 yabancı bilim adamının uçak biletlerine yüzde 50 indirim uyguladı.

İstanbul'daki toplantıya Rusya, Amerika, İngiltere, Almanya, Singapur, Fas, Cezayir, Endonezya, Bulgaristan, Suudi Arabistan ve Irak'tan toplam 90 yabancı bilim adamı katıldı. İstanbul İlim ve Kültür Vakfı yetkilileri, sempozyumda katılımcılara sempozyuma katılımları için ücret ödenmediğini kesin bir dille belirttiler. Ancak, bazı katılımcıların yol ve konaklama ücretlerinin karşılandığını belirtti. Vakıf yetkilileri THY'nin yol ücretlerine sponsor olduğunu bildirdi. Sempozyumda yapılan sunumların kitap haline getirildiğini ve kitabın arka kapağına THY reklamı alındığını belirten Vakıf yetkilileri, uçak biletlerinde yüzde 50 indirim yapıldığını belirtti.


THY üst düzey yetkilisi ise, Genel Müdür onayı ve Yönetim Kurulu kararı ile İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'nın Uluslararası Adalet Sempozyumu'na sponsor olduklarını doğruladı. THY uçak biletlerine sporsorluk karşılığında, sempozyum salonunda THY'nin bayrak ve flamasının yeralması, basın malzemelerinin üzerine logo, dergi ve büroşürlerde reklamının yeralması ve organizasyonun web sayfasına link konulmasını istedi.

Katılımcılar arasında Müslüman olan İngiltere Durham Üniversitesi�nden Prof. Dr. Colin Turner, Vatikan Dinlerarası Diyalog Sekreteri Prof. Dr. Thomas Michel gibi 90 yabancı bilim adamı yeraldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious