İstanbul İtfaiyesi protesto yaptı

İstanbul İtfaiyesi protesto yaptı.8346
  • Giriş : 10.02.2009 / 14:25:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde görevli bir grup itfaiyeci, bazı haklarının geri alındığını ileri sürerek belediye önünde protesto gösterisi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saraçhane Parkı'nda toplanan itfaiyeciler, üzerinde ''Akbiller çıkmadı tabanvaya devam'', ''İstanbul İtfaiyesi yanıyor sayın başkanımız yetiş'', ''Dünyalılar gibi statü istiyoruz'' yazılı pankartlarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüdü.

Grup adına burada bir basın açıklaması yapan Kamu-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Osman Bağcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yıllardan beri yaptıkları çalışmalar sonucu elde ettikleri birçok kazanımın, çeşitli sebepler ileri sürülerek geri alındığını iddia etti.

Bağcı, 2001 yılında imzaladıkları Sosyal Denge Sözleşmesi ve haftanın her günü İETT otobüsleriyle ücretsiz seyahat etme hakkının kaldırıldığını, itfaiye birimlerinde çay ve şekerin ücretli hale getirildiğini, içme suyunun sınırlandırıldığını, itfaiyecilerin yıllık elbise hakları, akbillerin her yıl yaklaşık olarak 2 ay kesintili olarak verildiğini ve 24 saat usulünde görev yapan çalışanların 3 öğün yemeğinin ücretli hale getirildiğini öne sürdü.

Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan ve oturma eylemi yapan grup, daha sonra dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*