İstanbul kadınları rahat nefes aldı

İstanbul kadınları rahat nefes aldı.13813
  • Giriş : 20.06.2009 / 18:01:00

Beylikdüzü'nde, "İgdaş'tan geliyoruz" diyerek evlerine girdikleri kadınlara tecavüz ederek değerli eşyalarını gasp ettiği iddia edilen 4 zanlı yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İGDAŞ'dan geliyoruz" deyip tecavüz etmişler

Aynı şahısların başka bir kadını da iş bulma bahanesiyle kandırıp boş bir araziye götürerek tecavüz ettiği belirlendi. Beylikdüzü Asayiş Büro Amirliği'nde sorguları devam eden şahısların mağdurlar tarafından teşhis edildiği belirtildi.

Beylikdüzü'nde Jandarma'dan asayiş görevini 1 Haziran tarihinde devralan polis, yalnız yaşayan kadınlara tecavüz eden bir suç şebekesini kısa sürede çökertti. Değişik adreslerde oturan kadınların tecavüz şikayetlerini değerlendiren Beylikdüzü Asayiş Büro Ekipleri, kadınların verdiği eşgaller doğrultusunda ilçe genelinde çalışma yaptı.

Kısa sürede belirlenen eşgale uygun O.K. isimli bir kişiyi yakalayan polis, onun verdiği bilgiler doğrultusunda tecavüz olaylarına karıştıkları gerekçesiyle E.K, A.G ve Y.B.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Tecavüz şikayetinde bulunan iki kadınla yüzleştirilen şahıslar mağdur kadınlar tarafından teşhis edildi.

Soruşturmayı derinleştiren polis aynı şahısların iş arayan bir kadını "Sana iş bulacağız" bahanesiyle kandırdığı ve boş bir araziye götürerek tecavüz ettiğini ortaya çıkarttı. Tecavüz zanlılarının Beylikdüzü'nde otobüs durağında bekleyen bir kadını "Gel seni gitmek istediğin yere götürelim" diyerek araçlarına aldığı ve aynı kadını bir işyerine götürerek burada zorla tecavüz ettiği, cep telefonu ile parasını gasp ettiği ileri sürüldü.

Tecavüz mağduru kadınların ifadelerinde tecavüz zanlılarının kapıyı çalıp "Biz İgdaş'tan geliyoruz" diyerek kendilerine kapıyı açtırdıklarını ve daha sonra içeri girerek kendilerine zorla tecavüz edip değerli eşyalarını aldıklarını söylediği öğrenildi.

Gözaltına alınan tecavüz zanlıları sağlık kontrolünden geçirilmek üzere polis merkezinden çıkarılırken yüzlerini gizleyerek kameraların görüntü çekmesine engel olmaya çalıştı. Yaşları 20 ile 25 arasında değişen şahsıların gasp, hırsızlık ve yağmadan aramalarının olduğu öğrenildi. Zanlıların karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*