İstanbul Kitap Fuarına hazırlanıyor

İstanbul Kitap Fuarına hazırlanıyor.10201
  • Giriş : 25.10.2008 / 16:24:00

İstanbul Kitap Fuarı 27. kez kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜYAP Tüm Fuarcılık ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nin Büyükçekmece'deki merkezinde, 1 Kasımda başlayacak.

9 Kasım pazar gününe kadar sürecek fuar, ''1968: 40 yıl önce 40 yıl sonra'' temasıyla düzenlenecek. Fuarda, 68 hareketinin ruhu ve bugüne yansımaları üzerine etkinlikler yapılacak, dönemin edebiyat, sinema, sanat ve kültür hayatına olan katkıları ele alınacak.

Yaklaşık 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılacağı fuar süresince panel, söyleşi, konser ve imza günleri düzenlenecek, 750 yazar okurlarıyla buluşacak.

27. İstanbul Kitap Fuarı'nın bu seneki onur yazarı Füruzan, fuar süresince çeşitli etkinliklerle okurlarıyla bir araya gelecek. Fuar kapsamında Füruzan'ın yaşamından kesitlerden oluşan ve tasarımını Sadık Karamustafa'nın yaptığı ''Füruzan Diye Bir Öykü'' sergisi de açılacak.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 3 Kasım pazartesi günü, yazara onur ödülü verilmesi dolasıyla tören düzenlenecek.

Fuara 68 hareketinin önemli aktivistlerinden yazar Tarıq Ali ile Amerikalı gazeteci-yazar Mark Kurlansky de konuk olarak katılacak.

Tarıq Ali 2 Kasım 2008 Pazar günü ''Avrupa'da 68 Hareketi'' adlı panele, Kurlansky ise, 1 Kasım 2008 cumartesi günü ''1968: 40 yıl önce 40 yıl sonra'' adlı panele konuşmacı olarak katılacak.

-FUARIN DİĞER KONUKLARI-

Filistin-İsrail barışında çok etkin bir rol oynayan Filistinli şairler Moaen Shalabia, Naim Aradiy, Agi Mishol, Hava Pimhas Cohen ve Mageed Asakly'nin de yanısıra Almanya'dan Thomas Brüssig, Thomas Glavinic ve Avusturya'dan Dimitre Dinev, Romanya'dan Nicolae Breban, Aura Christi, İngiltere'den çocuk kitabı yazarı Ian Beck de fuarın konukları arasında bulunuyor.

Bu sene ilk kez Rusya ve Venezuela Yayıncılar Birliğini ağırlayacak fuarda, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Hindistan, İtalya, İngiltere, İspanya, İsveç, İran, Kosova, Küba, Letonya, Makedonya, Polonya, Romanya ve Yunanistan'dan yayınevleri yer alıyor.

Fuar, 1–8 Kasım 2008 tarihleri arasında 11.00–20.00 saatleri arasında, kapanış günü olan 9 Kasım 2008 tarihinde ise 11.00–19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*