İstanbul Kurban Bayramı'na hazırlanıyor

  • Giriş : 25.11.2007 / 03:14:00
  • Güncelleme : 25.11.2007 / 00:22:38

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 20-23 Aralık tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesinde İstanbul'da çalışmalara başlandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada, İstanbul'a kurbanlık hayvan getirecek satıcıların, ilgili belediyeden aldıkları "İstanbul'a Kurban Hayvanı Girişi Belgesi"ni şehre girişlerdeki kontrol noktalarında Zabıta ekiplerine ibraz etmeleri gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından uygun görülerek, İlçe Komisyonlarınca da tanzim edilen satış yerleri dışında kurbanlık hayvan satışına izin verilmeyeceği belirtildi. Açıklamada, "Kurban Satış ve Kesim Yerleri kriterleri ile Kurban Hizmetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığınca Yürütülmesine Dair Yönetmeliğin belirlediği esaslara uymayan yerlerde satış ve kesim yapılmayacak" denildi.

İlçelerde 79 kurban satış yeri ile 475 tane kurban kesim yeri, beldelerde ise 46 satış yeri ile 58 kesim yeri için hazırlıklara başlandığı bildirilen açıklamada, satış ve kesim yerlerinin denetimini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Veteriner Müdürlüğü ve Mezbahalar Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin yapacağı ifade edildi.

Açıklamada, 2007 yılı kurban kesme ve kestirme ücretlerinin ise ilçe komisyonları tarafından belirleneceği kaydedilerek, vatandaşların, müracaat ve şikayetlerini (212) 521 84 65 numaralı Kurban Hizmetleri Komuta Merkezi'ne bildirebilecekleri, ayrıca hayvanları kaçanların da 153 Beyaz Masa'yı arayarak yardım isteyebilecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious