İstanbul metrosunda dehşet!

İstanbul metrosunda dehşet!.13286
  • Giriş : 04.07.2009 / 12:45:00

Bahçelievler metro istasyonunda hiç tanımadığı birisi tarafından kafasına içinde keser bulunan torbayla vurulan genç hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaralı genç yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışırken, olayın zanlısı çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, bilgisayar programcısı Şahin Kardaş (20), iş dönüşü evine dönerken, Bahçelievler'de metroya binmek istedi. İstasyonda metro bekleyen Kardaş'ın kafasına hiç tanımadığı bir kişi, içerisinde keser ve başka ağır maddeler bulunan bir torbayla vurdu. Kardaş aldığı darbelerin etkisiyle kanlar içerisinde olduğu yere yığılırken, vatandaşlarca yakalanan saldırgan polise teslim edildi.

Ambulansla hastaneye kaldırılan Kardaş ameliyata alındı. Kafasında derin yarık bulunan Kardaş'ın halen hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi. Bahçelievler Polis Merkezi'nde sorgusu tamamlanan zanlı ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen zanlı çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Kardaş'ın metro beklerken hiç tanımadığı birisi tarafından kafasına keserle vurulduğunu belirten eniştesi Alican Taybova, "Emniyet yetkilileri kesici aletin keser olduğunu söyledi. Darbenin etkisiyle Kardaş'ın kafasında derin yarık oluştu. Kafatası kemikleri zarar görmüş. Doktorların söylediğine göre kafasındaki damarlar da olumsuz etkilenmiş." dedi.

Yaşananlar nedeniyle şok içerisinde olduklarını söyleyen Taybova, olayın aydınlatılmasını istiyor. Başkasının başına da böyle bir olayın gelebileceğini belirten Taybova, "Zanlı ifadesinde, Kardaş'ın akli dengesinin yerinde olmadığı için vurduğunu söylemiş. Bu hangi mantığa sığar. Her akli dengesi olmayan çocuğa vurulur mu? Kaldı ki kardeşim üniversite mezunu. Halen yoğun bakımda hayati tehlikesi devam ediyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*