İstanbul Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, İstanbul’da 10 yıldır İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ömer Balıbey’i, Öğretmen Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne atadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Balıbey’in Ankara’ya atanma kararnamesi, Başbakan Erdoğan tarafından onaylanarak Köşk’e gönderildi. Bakan Çelik’in Ömer Balıbey’e atama kararını telefonla bildirdiği ve “daha iyi bir görev diyerek” kabul etmesini istediği öğrenildi.

Kesintisiz 10 yıldır İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Balıbey’den önce, bu göreve getirilen kişiler ancak 1 yıl görevde kalabilmişti.

10 yıl önce din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğinden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Balıbey’in İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü kalması için çeşitli sivil toplum örgütleri bakanlık nezdinde girişimlerde bulunuyor.

Daha önce bakan Çelik’in müsteşar yardımcılığı teklifini geri çeviren Balıbey’in ilk seçimlerde siyasete girmeyi planladığı yorumları da yapılıyor.

Balıbey’in yerine atanan Şehremini Lisesi Müdürü Ata Özer ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a yakınlığıyla biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious